Stifler1

Dobrý den. Už od první třídy mám epilepsii. Mívám záchvaty jen v noci ve spaní.

Když si zapomenu vzít léky, tak hned dostanu záchvat. Takže mi ty léky vlastně nepomáhají. Jen udržují stav bez záchvatu. Je možné na epilepsii dostat poloviční nebo částečný důchod? Je mi 30let. Děkuji Kašparová

Nejlepší odpověď
Salvaje

To asi budete muset prokonzultovat s lékařem… Ale myslím, že by to jít mohlo.

Další odpovědi
tazatelka

Je to případ od případu, ale konzultace s odborným lékařem je nutná. U doporučení do invalidního důchodu velmi záleží na tom, jak často a jak dlouho jste z důvodů epilepsie byla v pracovní neschopnosti. Rozhodně se ale informujte u lékaře, ten to posoudí přesně podle Vás. Přeju hodně štěstí!

Jsemtady

Mám známou a ta má dvě děti a epilepsii, je to samoživitelka a dostala sice invalidku, ale je to uplné minimum. Pokud máte možnost pracovat, tak to určitě doporučím, čím déle, tím potom až to opravdu nepůjde dostanete víc.