panenka

Dobrý den ted jsem si všimla že v mobilu v nastavení když jdu na internet mám soubory cookie.

Chci se prosím zeptat dá se to cookii nějak taky občas zkontrolovat jako to dělám u CCleaner?děkuji
Doplňuji:
a můžeš mě arygnoc prosimtě napsat co musím mět v mobilu naistalované abych to občas mohla pročistit?kdyžtak prosím o přesný postup díky moc

Nejlepší odpověď
arygnoc

občas možná ano, záleží podle toho, jaké stánky navštěvujete.

jinak je to v pořádku.

Další odpovědi
RomanP

já v mobilu nepoužívám vestavěný prohlížeč Safari ale Operu 11 a sem tam v nastavení zadám smazat soubory cookie

Margaery

Jak píše agrynoc, záleží jaké stránky navštěvujete.

Ale abychom to zkonkretizovali, je potřeba uvést mobilní telefon nebo operační systém, který používá.

Pokud navštěvujete jen důvěryhodné stránky a váš mobilní telefon disponuje dostatečně velkou kapacitou, nebral byc to nijak vážně. Pokud ale jedno z toho není váš případ, odpovězte na výše zmíněné a něco najdeme 🙂

Cookies nejsou vždy škodlivé. Naopak povětšinou u mobilních telefonů urychlují načítání internetových stránek.

panenka

Mám dotykový mobil Samsung GT 5620

Margaery

Dobře. Tudíž všechny aplikace, které kdy budete chtít nainstalovat, musí být tzv „Java“. Jen poznámka bokem, najít tento telefon pro mne byl strašný problém. Nerozumím proč skoro nikde není.

Ale k problému. Váš problém bych vyřešil nainstalováním prohlížeče Opera, který je na mobilních telefonech asi tím nejlepším možným (na platformě Java pro rýpaly) a uožňuje nejen mazání cookies, ale i jejich zakázání, tedy že při prohlížení internetu přes Operu, nebudete žádné cookies stahovat a ukládat.

ke stažení:
http://mini.o­pera.com/downlo­ad-4/opera-mini-latest-advanced-cs.jar?no_redir&is­mobile=false

pokud by nešlo nainstaloval tak zde:
http://mini.o­pera.com/downlo­ad-4/opera-mini-latest-advanced-cs.jad?no_redir&is­mobile=false

Problémy s funčností nebo ovládáním pak dyžtak směřujte mne na mail 🙂