Dobrý den, studuji druhou střední školu, ale chci ji opustit už teď, dva měsíce před zakon

Potřebuji zjistit, zda mi status ze střední školy zůstane i když odejdi v 3/4 roku.

Nejlepší odpověď
kropitko

Ne statutus studenta Vám nezůstane, v praxi to znamená,že se budete muset jít přihlásit na úřad práce, rodiče na Vás přestanou pobírat dávky od státu,pokud je pobírají,pokud jsou Vaši rodiče rozvedení, může si rodič,který na Vás má platit výživné,požádat u soudu o zrušení vyživovací povinnosti,jelikož už můžete být samostatně výdělečně činná/činný.

Další odpovědi
annas

Odchod ze školy z vlastního rozhodnutí

Máte splněnou povinnou školní docházku, nikdo vás již nemůže nutit chodit do školy. Je pouze na vás, zda studium dokončíte a získáte nějaké vzdělání, nebo se rozhodnete odejít ze školy a zůstat bez kvalifikace. Zdá se to být jednoduché. Stačí oznámit ve škole, že ukončujete studium a následující den po doručení dopisu řediteli přestáváte být žákem školy. Jestliže však plynule nepřecházíte na jinou školu, přemýšlejte o tom, čeho odchodem docílíte a jaké budou vaše další kroky?

Zdroj: http://www.in­foabsolvent.cz/Pre­dikacniSubsys­tem/SStranka.as­px?IdStrankaP­S=7