Neguš

Dobrý den!Stále se nemůžem definit.rozhodnout jestli použít pro zateplení fasády miner.vatu nebo polystyr.(Zele­ná úspor.

každá alternativa má svoje výhody i nevýhody,Máte někdo nějaké zkušenosti kdy co použít? Děkuji

Nejlepší odpověď
elektrikář

Na venkovní fasádu je lepší polystyren,pokud by jste jí chtěl použít zvenku musela by se udělat konstrukce a uzavřít,Při stavbě provozu ikea byla použita vata 20 cm opláštěná z obou stran hliníkovým pláštěm Vata je dobrá do vnitřních konstrukcí. Mezi trámy do dřevěné podlahy a do střechy nutno dát parozábranu aby nevlhla kondenzací vody jinak ztrácí izolační schopnost.Na jiné stavběbě bylo použité dřevěné beněni střechy z venku plechová krytina zevnitř 30 cm vaty a vrstva sádrokartonu zarovnání interieru podkroví

Zdroj: Zkušenosti z praxe na stavbách

Další odpovědi
mosoj

Pokud nebudete koukat na cenový rozdíl miner. vata – polystyren je jednoznačně lepší minerální vata. Minerální vata je
propustná a nezvyšuje vlhkost ve zdech a místnostech. Technologiee kladení je podobná jako u polystyrenu. Jediný rozdíl je v té vyšší ceně. Je třeba rozlišovat zateplovací minerální vatu a fasádní minerální vatu !!