Dobrý den ráda bych se zeptala jak si mám zaregistrovat přechodné bydliště kvůli slevové kartě na jízdné?

Mám totiž privát v jiném městě než školu a kartičky mám 2. Tu se kterou jezdím z privátu domů mi uznali, ale tu ze školy na privát ne, protože v občance mám trvalé bydliště. Děkuji

Odpovědi
ReHu

Přechodné bydlište se nikde neregistruje. Možná by vám pomohlo potvrzení o ubytování na privátě a potvrzení s adresou školy,. Abyste prokázala, odtud jezdíte kam.
Předpokládám, že u té kartičky, kterou vám uznali, nevím kde, se uváděla 1.adresa trval.bydloště a 2.adresa privátu?
Záleží, jestli se slevová karta týká MHD nevo busu nebo vlaku?

1popelka1

Jestli nedošlo ke změně, tak uznat by měli trasu – trvalé bydliště a místo školy.
Jestli jste si našla (chtěně, nechtěně) privát mimo město, kde je škola, nikdo neřešil, alespoň v mém případě. Pokud jde o žákovské/stu­dentské jízdné (oranžovo modrá kartička).
Pokud si vyřizujete slevové jízdné, např. MHD na tři měsíce nebo měsíčník na bus, tak na bydliště, se mě nikdo neptal, jen na trasu a od té se odvíjela sleva… Nějak sem asi nepochopila otázku