Avatar uživatele
iruska

Dobrý den.Ráda bych se zeptala co mám dělat když bydlím s bratrem a on s manželkou se mě snaží vystěhovat.

Ráda bych se zeptala jaka mám prava.Bydlím už několik let u bratra v domě.Mám tam i trvaly pobyt.Bratr vlastni polovinu domu a druhou polovinu vlastní druhy bratr ale ten tam nebydlí.inkaso máme 6600 takže jsem platila polovinu,jelikož bratr žije s manželkou tak jsem jim řekla že budu platit jen třetinu a to se jim nelíbý a snaží se mě z domu dostat.Nemám kam se odstěhovat.Prosím poradte.Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? iceT, Damiana před 4428 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Z právního hlediska asi žádný nárok na bydlení v uvedeném RD nemáte. Nic tajkového jste neuvedla. Záleží jen na tom, jak se dokážete s bratry domluvit. Pokud Vás stanoví druhý bratr svým zástupcem a určí, že máte právo jeho polovinu RD užívat, bude to v pořádku a bratr, s nímž jste v konfliktu, to bude muset respektovat. Doporučila bych Vám ale snažit se o domluvu. Zřejmě nemáte ani nájemní smlouvu, protože v rodině se takové věci málokdy řeší. Je tedy problém, jste-li ještě schopni se společně domluvit a dojít k nějakému kompromisu. Rozhodně Vás ale vyjde levněji platit polovinu inkasa, než si muset shánět nové bydlení. To by stálo nesrovnatelně víc. Bratrovi bych asi řekla, že je to návrh a že se mi to takto zdá spravedlivé. Dejte mu čas, třeba situaci zváží a vyjde Vám vstříc.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Tady vám asi moc neporadíme.Pře­devším se musíte domluvit mezi sebou. Vidím to jako logické, že by jste platili inkaso na třetiny. Ovše na druhé straně, bratr je spoluvlastník a vy neplatíte zřejmě žádný nájem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

O inkaso byste se měli dělit nejjednoduššeji podle počtu osob. Další částkou je nájemné nebo příspěvek na údržbu. O tom byste se měli dohodnout a sepsat nájemní smlouvu, aby ani do budoucnosti nemohlo docházet k rozporům.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Nejlépe to vystihla „ocko“. Teď záleží co v tom inkasu je. Pokud neplatíte nájem a dům potřebuje opravy, tak potom polonina inkasa není zase moc. Druhá věc je, pokud by při opravách chtěl 50% ceny opravy-údržby. Pokud se máte podílet na opravách 50%, pak připadá do úvahy rozdělit elektrické obvody na podružný elektroměr a oddělit vodu. Ovšem v případě, že obýváte samostatné místnosti. Pro nějaký reálný návrh je tu málo informací.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek