Avatar uživatele
anonym

Dobrý den, prosím Vás o radu. Co vše budu potřebovat k podání dani z nemovitosti.

Koupila jsem před týdnem bytovou jednotku v řadovém domě a s ním i příslušné pozemky. Ptám se, zda se nemusí doložit nějaké jiné doklady, např. výpis z katastru, kupní smlouva, atd. Děkuji a přeji hezký den. L. Fořtová

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? panenka před 4969 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

  1. daňové přiznání podáváte až v lednu 2011, a to i přesto, že jste si v roce 2010 koupila nemovitost
  2. žádné doklady k daňovému přiznání dokládat nemusíte, stačí když vyplníte pouze příslušné kolonky v přiznání nejlépe podle údajů z výpisu LV.
  3. doporučuji, abyste v lednu 2011 zašla na FÚ, vzala si s sebou LV a zde si nechala poradit jaké kolonky v daňovém přiznání vyplnit.
  4. daň na rok 2011 bude splatná někdy koncem května 2011

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Na FÚ si vyzvednete formulář pro přihlášení k dani z nemovitosti. Ten vyplníte tak jak FÚ požaduje. Podepíšete, že jsou údaje pravdivé a to je všechno. Jenom si musíte zjistit cenu za 1 m2 vašeho pozemku + příslušný koeficeent ( vydává městský, obecní úřad). Přiznání se podává jenom jednou. Dále pak pouze tehdy když nastane nějaká změna. Složenky Vám chodí automaticky každý rok.
Jenom kdyby jste splňovala podmímky na nějakou slevu ( to ale myslím v dnešní době moc nehrozí) musela by jste splnění těchto podmínek doložit. Zjistíte v výkladu který se k formuláři přiznání daně dodává tak jako u ostatních daní. Přihlásit k dani se můžete kdykoliv , nejpozději k datu který udává standa. To samé platí nastanouli nějaké změny.

Samotné vyplnění je jednoduché skládá se pouze z nacionálií, výměry pozemku a budovy a příslušné ceny za pozemek s koeficientem.
Z těchto údajů si výši daně i sama vypočtete.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kropitko

Myslíte daň z převodu nemovitosti ?

před 4969 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

Součástí daňového přiznání je ověřený opis nebo ověřená kopie smlouvy nebo jiné listiny, kterou se potvrzují nebo osvědčují vlastnické vztahy k nemovitostem, a znalecký posudek.

před 4969 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
standa

to pouze v případě, že se bavíme o dani z PŘEVODU nemovitostí 🙂

před 4969 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
standa

Nikoli, myslí daň z nemovitostí 🙂

před 4969 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

No právě,to je zase otázka…

před 4969 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
standa

Obávám se, že vám uniknul rozdíl v pojmech 🙂, protože existují tyto druhy daní a daňových přiznání, která se týkají „nemovitostí“ :

  1. daň z nemovitostí (z jejího vlastnictví)
  • daňové přiznání se podává pouze jednou na začátku roku a pak vždy při změnách
  • daň se platí každoročně k 31.5.
  1. daň z PŘEVODU nemovitostí
  2. DAROVACÍ daň

před 4969 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

já jsem jen nepochopila,proč se pani ptá na daň z nemovitosti v září,tak jsem myslela,že se ptá na daň z převodu,když píše,že to teď koupila,,,jsem tele prostě jsem to pochopila špatně.

před 4969 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
standa

…nejste tele 🙂 jen vám to nedocvaklo.

Btw. u daně z převodu nemovitostí platí tuto daň prodávající.

před 4969 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

Nó,tak jsem to popletla úplně…ještě horší,než jsme doufali..

před 4969 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek