Fu* Cky

Dobrý den. Prosím vás, mam za úkol: Kam v živočišném systému patří člověk?. Prosímvás, co mám k tomu napsat?

otázka z biologie

Nejlepší odpověď
quentos

Posledních zhruba dvě stě let patří mezi prasata, ba níž.

Další odpovědi
fcoop

Nadčeleď – pongidea a hominoidea (lidoopi a lidé)

Čeleď – hominidae (lidé) neandrtálský, kromaňonský

Rod – homo (člověk)

Druh – homo sapiens (člověk moudrý)

Poddruh – homo sapiens sapiens recens (člověk moudrý moudrý současný (žijící)) asi před 40 000 lety (Net)

sdesigner

Zalezi od toho jak to myslej tou otazkou. Patrime mezi savce.....sta­vovce…predato­ry.....a zakladni trida je PRIMATY

Sea

dá se to chápat i tak, že na vrcholu potravního řetězce 🙂 jinak ad Quentos…to mě fakt pobavilo, ale částečně je to tak, a v některých případech bys i ta prasata urazil…bohužel…