samanta

prosím jakou dobu má FÚ na vyplácení přeplatku daní?

Dobrý den
dne 25.1jsem podávala daně Z PŘÍJMU fyz. os. Děkuji

Nejlepší odpověď
kropitko

Pokud jste podala daňové přiznání v lednu a požádala o vrácení přeplatku, tak to budete muset zažádat o vrácení přeplatku znovu,jelikož žádosti podané víc jak 60 dní před vznikem přeplatku musí úřad zamítnout. Nárok na přeplatek vzniká začátkem dubna. Lhůta ze zákona na vyplacení přeplatku je tedy měsíc od začátku dubna.

Další odpovědi
Drap

Počítá se to od posledního dne kdy možno daň zaplatit a zpravidla to trvá cca 3 měsíce. Dost často však i déle. Nevím, jestli mají zákonem stanovenou přesnou lhůtu.