pavla14

Proč nepovažuje chemik masokostní moučku za chemickou látku, a močovinu na hnojení luk ano?

Dobrý den, proč nepovažuje chemik masokostní moučku za chemickou látku, a močovinu na hnojení luk ano? Děkuju za odpověď.

Odpovědi
Lamalam

Kterého chemika konkrétně myslíš? Já jsem chemik a obé považuji za chemické látky. Nechemické látky neznám.

anonym

Tak třeba proto, aby krmení pro prasátka nenazýval chemickou látkou, je to stejně prasárna, krmit prase sušeným prasetem, i když tím se snad už pro boha nekrmí.

jstastny

Protože masokostní moučka není chemická látka, ale směs mnoha různých bílkovin a příměsí bez daného složení. Oproti tomu močovina na hnojení luk je diamid kyseliny uhličité, což je sloučenina a tudíž chemická látka. Aby to byla chemická látka, musí to mít chemický vzorec, což masokostní moučka prostě nemá.

Emefej

Nesmysl, z pohledu chemika mají všechny látky chemickou podstatu. Nechemická látka neexistuje. Chemik může pouze rozlišovat, zda jde o směs s nespecifickým složením (kostní moučka) či zda se jedná o přesně definovanou sloučeninu (močovina).