Nikola87

Dobrý den, před mesícem mi byl indikován Crohn, zánět Bauhinské chlopně a v úseku 12cm zánět na konci tenkého střeva. Zj

Dobrý den, před mesícem mi byl indikován Crohn, zánět Bauhinské chlopně a v úseku 12cm zánět na konci tenkého střeva. Zjistilo se to tí, že jsem masivně krvácela z konečníku a pak 3× zkolabovala, ale absolutně bez jakýchkoli bolestí. Po kolonoskopii, gastroskopii, sonu a magnet.rezonanci byl zjištěn zřejmě vřed v úseku zánětu a proto jsem krvácela. Užívám 9mg Budenofalku, 4mg Salofalku. Chtěla bych se zaptat, jak dlouho budu muset užívat kortikoidy, protože mám strach z nežádoucích účinku a chceme založit rodinu. Děkuji moc za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Na této poradně se nevyskytuje žádný lékař. U tak závažné choroby ti jistě podrobné informace tvůj ošetřující lékař rád (a povinně) poskytne.
Já osobně znám takto postiženou ženu, u té byla tato choroba diagnostkována až když jí prasklo střevo a nebýt rychlé odborné pomoci , pravděpodobně by už nežila.
Je to už několik let, stále se léčí, užívá léky a těhotenství jí lékař nedoporučuje. Heidi Janků je také postižena touto poměrně vážnou chorobou.
Ohledně veškerých podrobností i co se týká případného těhotenství se podrobně informujte předem.

Doplňuji:
V každém případě je třeba dodržovat doporučenou dietu a udržovat si tělesnou hmotnost. Mnoho odkazů je na netu nejen pod cizím názvem, ale i " Krónova nemoc" : vylecit.cz/1056/kro­nova-nemoc-choroba-zazivaciho-ustroji/