Avatar uživatele
Nikola87

Dobrý den, před mesícem mi byl indikován Crohn, zánět Bauhinské chlopně a v úseku 12cm zánět na konci tenkého střeva. Zj

Dobrý den, před mesícem mi byl indikován Crohn, zánět Bauhinské chlopně a v úseku 12cm zánět na konci tenkého střeva. Zjistilo se to tí, že jsem masivně krvácela z konečníku a pak 3× zkolabovala, ale absolutně bez jakýchkoli bolestí. Po kolonoskopii, gastroskopii, sonu a magnet.rezonanci byl zjištěn zřejmě vřed v úseku zánětu a proto jsem krvácela. Užívám 9mg Budenofalku, 4mg Salofalku. Chtěla bych se zaptat, jak dlouho budu muset užívat kortikoidy, protože mám strach z nežádoucích účinku a chceme založit rodinu. Děkuji moc za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4012 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Na této poradně se nevyskytuje žádný lékař. U tak závažné choroby ti jistě podrobné informace tvůj ošetřující lékař rád (a povinně) poskytne.
Já osobně znám takto postiženou ženu, u té byla tato choroba diagnostkována až když jí prasklo střevo a nebýt rychlé odborné pomoci , pravděpodobně by už nežila.
Je to už několik let, stále se léčí, užívá léky a těhotenství jí lékař nedoporučuje. Heidi Janků je také postižena touto poměrně vážnou chorobou.
Ohledně veškerých podrobností i co se týká případného těhotenství se podrobně informujte předem.

Doplňuji:
V každém případě je třeba dodržovat doporučenou dietu a udržovat si tělesnou hmotnost. Mnoho odkazů je na netu nejen pod cizím názvem, ale i " Krónova nemoc" : vylecit.cz/1056/kro­nova-nemoc-choroba-zazivaciho-ustroji/

Upravil/a: anonym

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, beer Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek