SVSV

Dobrý den, před cca 14 měsíci můj advokát podával žalobu na policii na podvod v horní trestní hranici 10.let a dodnes

nemám žádnou odpověď. Lze věc nějak urychlit ? Děkuji.
Doplňuji:
Děkuji za odpověď, omlouvám se, advokát podal trestní oznámení,ale cca 14 měsíců není odezva. Je to normální ? Lze věc nějak urychlit ?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Doporučil bych vyměnit advokáta. Nevím proč advokát podává žalobu na policii?
Na policii se podává trestní oznámení a v případě jeho prokázání se postupuje věc k státnímu zástupci, který podává obžalobu u příslušného sou­du.

Advokát nikdy obžalobu v trestněprávním řízení nepodává.

Pokud policie provádí šetření, je pouze na ni samotné až nashromáždí dostatek důkazů, aby mohla pachatele obvinit a následně předat státnímu zástupci k podání obžaloby.
Na jednu stranu je dobré, pokud něco trvá déle, jelikož se prošetří veškeré možnosti, na druhou stranu zdlouhavé jednání může býti někdy i na škodu.

Další odpovědi
standa

Vámi uvedená lhůta určitě normální není.

Obraťte se na ´vašeho´ advokáta, aby vám podal vysvětlení…, on už bude vědět jakým způsobem získat potřebné informace.

To Miroslav:
rozumím vaší argumentaci, ale je zjevné, že ´chybu´ v terminologii MUSEL udělat pisatel otázky (což později i uznal), protože i ten nejhorší advokát musí vědět jaký je rozdíl mezi trestním oznámením a obžalobou 🙂

atriplex

Nejčastěji není oznamovatel vyrozuměn proto, protože si na poště nevyzvedl doporučený dopis.