Avatar uživatele
Pokročilý

Mohou mě vyhodit z práce pokud již nejsem ze zdravotních důvodů schopna vykonávat 12ti hodinové směny jako doposud?

Dobrý den,pracuji jako vrátná na 12hod.směny,ranní a noční.Než jsem nastopila,musela jsem mít potvrzení,že noční dělat můžu.Nyní se můj zdr.stav zhoršil a doktorka mi napíše,že noční nemohu.Ale dozvěděla jsem se,že opokud papír od lékaře přinesu,vyhodí mě.Mají na to právo?Místo výkonu práce mám psáno to,kde preacuji.Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Mohou přeřadit i na jinou práci, pokud ovšem nějakou mají.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Ztratila-li jste dlouhodobě zdravotní způsobilost k výkonu
sjednané práce (muselo by jít o posudek závodního lékaře),
může Vám zaměstnavatel dát v případě obecné nemoci
výpověď podle § 52 písm. e) bez nároku na odstupné.


Avatar uživatele
Zlatý

Když nemají, tak výpověď. Za minulého režimu to bylo sice podobné, ale výpověď mohla přijít až když jsi jinou práci odmítla.


Avatar uživatele
Zlatý

Nech se vyhodit a pak je zažaluj.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.