Neguš

Dobrý den!Pracoval jste někdo nebo pracujete v zemědělství?Jak se vám líbí současná situace v tomto resortu? Děkuji

Pracoval jsem v zeměd.podniku cca 37 let

Nejlepší odpověď
anonym

Ano,pracoval jsem v zemědělství,kon­krétně jako ošetřovatel dojnic a posléze žíru.25 let jsem neměl svátky,co druhé víkendy a ještě jsem vypomáhal v RV při senách,žních a sběru brambor.Nevím,jes­tli mi tato práce něco dala pozitivního.Snad jen to,že jsem dostal k pronájmu RD,který jsem později odkoupil a zničil jsem si zdraví.Mimo toho jsem také ošetřoval paznehty u skotu a kdo to nezná,nepochopí co to byla za dřina.Nebudu se tady vychvalovat,že jsem dosáhl vynikajících výsledku jak v dojivosti,kvalitě mléka,tak i v přírůstcích,ale i tak není nikdo,kdo pracuje v zemědělství náležitě ohodnocen.Když EU nařídila,že chov dojnic má být chován ve volném ustájení,šla produkce rapidně dolů a tím i platy. A tak jsem se rozhodl,že ukončím tuto práci a odešel jsem do lehkého průmyslu,kde mám jiné mzdové a pracovní podmínky.Dnešní stav v zemědělství je takový,že už nejsme soběstační a musíme dovážet zemědělské produkty z EU. Je to ostuda našich politiků!I kdybych neměl co žrát,nikdy bych se do součastného zemědělství nevrátil.Toto můj názor.