luce

dobrý den, potřebuji vědět, zda v soudním řízení o vyklizení bytu mám právo na právního zástupce a na předvolání svědků.

Případně nač mám ještě právo. Byla jsem 4 roky nezaměstnaná, pečovala o maminku (huntingtonova chorea) a 3 syny (jeden s psychickou poruchou); žila jsem z příspěvku v hmotné nouzi (necelých 7 tisíc), otec výživné neplatil a neplatí, neměla jsem nikoho, kdo by mi finančně pomohl. Nájem jsem skutečně platit neměla z čeho, nepomohly mi ani nadace, byl to černý čas : ) Teď se nám konečně začalo dařit lépe, ale pronájem budu mít vyřízený až kolem léta 2012 a jde mi o to, aby mi soud dal delší lhůtu na vystěhování. Jak to udělat? Nebo bych měla oslovit znovu žalobce (bytový odbor magistrátu pha1)?

Odpovědi
Sůwa

Určitě nečekej na zázrak a začni jednat. Oslov koho tě napadne, sociálku, bytový odbor, žalobce, dokonce bych navrhla třeba ombudsmana. Kdyby situace byla stejná, nebo i horší, pokus se oslovit masmédia. Hlavně si připrav veškeré podklady pro jednání – info o zdravotním stavu maminky a syna, doklad o žalobě pro neplacení výživného, doklad z ÚP o nezaměstnanosti, doklad o pobírání příspěvku v hmotné nouzi…Podávej žádosti písemně a doručení si nech potvrdit na kopii, nebo v podatelně. Buď neodbytná, pokud je právo na tvé straně.
Držím palce, aby to dopadlo pro tebe dobře. Sůwa

Mapel

1. Začal bych u sociálního odboru. Nenechat se odsunout a trvat na pomoci.
2.Odvolat se k soudu a požádat o posunutí termínu.
3. Žádost na MěÚ o prominutí penále a sepsání splátkového kalendáře. Pravděpodobně prominutí se nechá žádat až po zaplacení dlužného nájemného, ale vše se u nás mění a každý úřad to dělá jináč.