dobrý den, potřebuji vědět, zda v soudním řízení o vyklizení bytu mám právo na právního zástupce a na předvolání svědků.

Případně nač mám ještě právo. Byla jsem 4 roky nezaměstnaná, pečovala o maminku (huntingtonova chorea) a 3 syny (jeden s psychickou poruchou); žila jsem z příspěvku v hmotné nouzi (necelých 7 tisíc), otec výživné neplatil a neplatí, neměla jsem nikoho, kdo by mi finančně pomohl. Nájem jsem skutečně platit neměla z čeho, nepomohly mi ani nadace, byl to černý čas : ) Teď se nám konečně začalo dařit lépe, ale pronájem budu mít vyřízený až kolem léta 2012 a jde mi o to, aby mi soud dal delší lhůtu na vystěhování. Jak to udělat? Nebo bych měla oslovit znovu žalobce (bytový odbor magistrátu pha1)?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Určitě nečekej na zázrak a začni jednat. Oslov koho tě napadne, sociálku, bytový odbor, žalobce, dokonce bych navrhla třeba ombudsmana. Kdyby situace byla stejná, nebo i horší, pokus se oslovit masmédia. Hlavně si připrav veškeré podklady pro jednání - info o zdravotním stavu maminky a syna, doklad o žalobě pro neplacení výživného, doklad z ÚP o nezaměstnanosti, doklad o pobírání příspěvku v hmotné nouzi...Podávej žádosti písemně a doručení si nech potvrdit na kopii, nebo v podatelně. Buď neodbytná, pokud je právo na tvé straně.
Držím palce, aby to dopadlo pro tebe dobře. Sůwa

Bronzový

1. Začal bych u sociálního odboru. Nenechat se odsunout a trvat na pomoci.
2.Odvolat se k soudu a požádat o posunutí termínu.
3. Žádost na MěÚ o prominutí penále a sepsání splátkového kalendáře. Pravděpodobně prominutí se nechá žádat až po zaplacení dlužného nájemného, ale vše se u nás mění a každý úřad to dělá jináč.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.