Malkos

Dobrý den, potřebuji poradit s odstraněním „ASI“ plísně viz. foto, co se nám objevila na zdech.

Je to v rekonstruovaném pokoji. Zkoušeli jsme Savo, akorát se zeď zbarvila do černa a bílé chomáčky se objevují dál. Jedna stěna je klasická pálená cihla a druhá vepřovice. Omítka jádrová Cemix a na něm keraštuk. Vlhkost minimální.

foto 1: http://2i.cz/ca7e­a78d5e
foto 2: http://2i.cz/e85c85af­7c
foto 3: http://2i.cz/17a37a50­83

Děkuji za odpovědi, rady a vysvětlení.

Nejlepší odpověď
elektrikář

V první ředě zjistit jak do zdi vniká vlhkost.Spíš to vypadá že jsou to výkvěty minerálů obsažené ve vodě.Zřejmně se bude muset oklepat omítku a nahodit nějakou asanační smněsí.Záleží na izolaci celé stavby. Odvod dešťové vody od oběktu.Vzlínání vody ze základů pravdě podobně je porušená vodo izolace

Další odpovědi
mosoj

Ano, jedná se o krystalizaci vápenatých solí vlivem vlhké zdi. Zaměřit se na zamezení vnikání vlhkosti, zvolit nějaký způsob vysušení zdi ( je jich více) a tak jak píše elektrikář použít nějaký sanační systém včetně omítky. Zeď není nutné bourat ale bez rady odborníka a se asi těžko obejdete.

tom004

Tipnu si. To nebude plíseň.Zedníci říkají,že je to sůl (sanytr) v omítce,nebo, to je prý horší ve zdivu. Omítka se dá udělat znovu,ale zeď,jedině vybourat a nahradit novou.Ale je to názor,který je opravdu odposlechnut.

anonym

Přikláním se k Tomovi.Také bych řekl,že to je sanitr,který vystupuje vesměs ze zdiva,kde byl původně nějaký chlév.Sanitr je z dusíku. Vyskytoval se hlavně ve stájích,z dechu dobytka a z čpavkových výparů,tím se cihly nasytily a šlo to z nich potom současně s vlhkostí ven.
Zdroj kjanik112®

Hlada

Vypadá to na vlhkou zeď. Jestli jste vyměnili okna za těsná plastová, tak by to mohla být příčina. V tom případě byste museli použít rekuperační jednotku, která zajistí větrání.