Dobrý den. Potřebuji poradit ohledně aplikací v mobilu a koupě starší Nokie,

Na Aukru jsem koupil „Mobilní telefon Nokia 9500 communicator“ pro občasné čtení knih v aplikaci Mobireader. Na Aukru jsem si vedl skvěle, hodně jsem nakupoval. Kvůli výstražným zprávám o zdražování všeho, nájemného včetně jsem vyhlásil embargo na nakupování nesmyslů. Abych tedy nic nenakupoval, zrušil jsem tam účet. 2× potvora spadl a ulomila se část pantu. tu jsem lepil a povedlo se. Podruhé spadl tak nešikovně, že padal z kapsy bundy a přivřel motyku. Tím se 1 závada zpečetila a plast už nešel opětovně zalepit. Navíc vypadly boční tlačítka které jsou důležité pro ukládání/Enter například uložení času budíku nebo ukončení aplikací. Já jako zedník bych měl mít právo na pořádnou šatnu a ne se převlíkat v podzimním mrazu ve skleníku kdesi v Kyjově jako nějaké prase. Kdyby mobil vypadl z kapsy v šatně, jistě by dopadl líp. Jenže ta motyka mě prostě dostala. Za mobil jsem dal 1225 korun. Nyní dočasně ruším embargo na nakupování a potřebuji poradit: Chci při čtení zvětšovat písmena. Mobil musí podporovat elektronické knihy – nějaký reader. A Wifinu. V autobusech společnosti Bors mají hotspot. Ale i některé šaliny v Brně jsou vybaveny wifi které dotoval Plzeňský pivovar, fakt. Důležité je aby byl velký displej abych nemusel často rolovat. Telefonovat nepotřebuji, takže by měl systém (jako třeba Symbian) pracovat i bez zapnutého mobilu.
Prosímvás, máte někdo podobný mobil na prodej? Když půjdu do bazaru, tak půlku z ceny zaplatím za nájem prodejny. Neměl by být tak těžký jako N9500. Kdo ho měl nebo dřívější model N9210, ví o čem píšu. Nebo poraďte aby to zvládlo Office a daly se tam nahrát další aplikace? Prosím admina aby dočasně otázku nemazal, než budu vědět co a jak.
Když si čtu v hospodě s tímto rozbitým telefonem, tak ho musím něčím zakrývat abych se nemusel stydět.

A tady je obrázek

http://img.na­dapenny.com/t20/113­27/nadap101354479­390230.jpg

Nejlepší odpověď
jendahun

Já na pohotovostní internet používám stařičkou Nokii E61i,koupenou taky na Aukru.Vyhovuje mi displej na ležato,2,6" a možnost ovládat ho jednou rukou.Má to symbian,pomalý procesor a wi-fi.Opatruji ho jak oko v hlavě,nový se už nedá koupit a E63,E71,E72 už mají menší displej.Další možnost je Sony Ericsson P1i.Všechny tyto vykopávky se dají sehnat na Aukru do Dvou tisíc.

Další odpovědi
anonym

NOKIA E52
má podporu pro wifi internet pritom vydrzi na baterii klidne cely tyden …

anonym

teď je na aukru, cena zatím 1110,–. Může se vyšplhat až na 1700,–. Dal bych za ni 1500,–.

anonym

ta Nokia E61i vypadá moc dobře.