kikinka2210

Dobrý den potřebuji pomoci se zeměpisnými souřadnicemi

Na zemák máme dú.Ale já nemám atlas a mám najít stát kde leží tyto souřadnice mohli by jstemi pomoci???VE KTERÉM STÁTĚ LEŽÍ?
41°V.D 10°S.Š
31°V.D 39°S.Š
103°V.D 15°S.Š
1°J.Š 78°Z.D
41°S.Š. 65°V.D
23,5°J.Š. 19°V.D A PAK POTŘEBUJI JEŠTĚ TYTO
100°V.D 60°S.Š
80°V.D 23,5 S.Š
50°Z.D 10°J.Š
30°V.D 20° J.Š
0° 25 S.Š
70°V.D 48°S.Š
139° V.D 39° D.Š MOC mi tím pomůžete děkuju předem a moc

Nejlepší odpověď
1popelka1

Souřadnice stačí napsat do pole hledání.
Příklad na Opavu:
Na maps.google.com stačí souřadnice → 49°56'42.961"N, 17°54'14.771"E

na mapy.cz se před souřadnice píše loc: → Loc: 49°56'42.961"N, 17°54'14.771"E

N – severní polokoule → s.š.
S – jih – j.š.
E – východ – v.d.
W – západ – z.d.

Takže tvůj první příklad:
41°V.D 10°S.Š napíšeš jako 41°E, 10°N na maps.google.com nebo http://maps.go­ogle.cz/.

Stejným principem pokračuješ i u dalších souřadnic.

Další odpovědi
Michal Kole

Zadej souřadnice do Gooogle map
Návod zde: http://maps.go­ogle.com/suppor­t/bin/static.py?pa­ge=guide.cs&gu­ide=21670&topic=21672&an­swer=144337

Je to analogie zapisování polohy bodu v souřadném systému v matematice. Poledníky je osa x a rovnoběžky jsou osa y.

verka

V atlse jsou zeměkoule. Rozděluje je rovník na dvě poloviny: Jižní a severní. Pak jsou poledníky a ty rozdělují polokoule na západní a východní. U každého je jak dole tak nahoře číslo, ve stupních. Takže čti podle toho v atlase. Rovník je 0. a zase jsou čísla nahoru a dolu. Nemám atlas, zkus to hledat, je to učivo 6 třídy.