vikky

Dobrý den,potrebovala bych poradit ohledne propusteni z vykonu trestu po polovine vykonaneho trestu. dekuji

Dobrý den,potrebovala bych poradit.matka byla nepodmínene odsouzena na 12mesicu za neosvedseni se v podmince kuli zanedbaní povine vyzivy.zajímalo by me,zda muze zazadat o podminene propustení po vykonane polovine trestu a nebo jestli muze pozadat o propustení pred polovinou trestu.dekuji

Nejlepší odpověď
standa

Žádost musí být soudu adresována až po uplynutí zmiňované poloviny trestu…, i když +/- pár dní prý nevadí.

Ale raději bych to neriskoval a lhůtu pro podání dodržel přesně.

Další odpovědi
dědapetr

Ano může žádat o podmíněné propuštění,ale až po uplynutí poloviny výkonu trestu.