Kuklička

Dobrý den, potřebovala bych informaci? Na 8 hod. směně po jaké max. odpracované době musí být přestávka na jídlo. Děkuji

Nejlepší odpověď
brillant

Viz zákoník práce:
http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast4h3.aspx

Další odpovědi
quentos

Zjevně ano, potřebovala.

Mc Merkurion

po 6 hodinách…

arygnoc

najviac po 4,5 hodinách nepretržitej práce.

;-Q

anonym

Jak kdy a jak kde. U nás na ranní to je 5 hodin, u odpolední 3 hodiny a u noční mám svačinu kdy se mi zamane.

ivzez

Po 6 hodinách nepřetržité práce.
Dobu přestávky určuje zaměstnavatel.

Poznámka:
4,5 hodin platilo dříve – v době, kdy převažovaly osmihodinové směny.
Dnes už se 4,5 hodiny vztahují jen na mladistvé zaměstnance.