honza26

Potřeboval bych vědět, od kdy platí uzavření kupní smlouvy po internetu?

Jestli v den objednání zboží nebo v den potvrzení a odeslaní..?

Díky.

Odpovědi
gecco

Nejsem si jist, na co se ptáš…

Ale obecně smlouva platí dle jejího znění (uvedení platnosti) a nebo od okamžiku jejího akceptování oběma (všemi) stranami – od okamžiku jejího přijetí (podpisu, potvrzení…).
😉

jmhad

Podle občanského zákoníku § 1826 musí obchodník objednávku potvrdit . Tam jsou stanoveny podmínky, které musí zákazníkovi sdělit,aby byla smlouva platná. Smlouva je tedy uzavřena jejím potvrzením.Ale, protože OZ stanovené údaje jsou zpravidla na webu obchodníka uvedeny kliknutím na „enter“ se vším souhlasíte a objednávku jste uzavřel.
Ale pro odstoupení od smlouvy ve lhůtě 14 dnů se počítá lhůta až od převzetí zboží. Pokud jste měl na mysli jiný účel, můžete mne oslovit na jmhad @ seznam.cz