Avatar uživatele
Registrovaný

Potřeboval bych vědět, od kdy platí uzavření kupní smlouvy po internetu?

Jestli v den objednání zboží nebo v den potvrzení a odeslaní..?

Díky.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nejsem si jist, na co se ptáš...

Ale obecně smlouva platí dle jejího znění (uvedení platnosti) a nebo od okamžiku jejího akceptování oběma (všemi) stranami - od okamžiku jejího přijetí (podpisu, potvrzení...).
;-)


Avatar uživatele
Bronzový

Podle občanského zákoníku § 1826 musí obchodník objednávku potvrdit . Tam jsou stanoveny podmínky, které musí zákazníkovi sdělit,aby byla smlouva platná. Smlouva je tedy uzavřena jejím potvrzením.Ale, protože OZ stanovené údaje jsou zpravidla na webu obchodníka uvedeny kliknutím na "enter" se vším souhlasíte a objednávku jste uzavřel.
Ale pro odstoupení od smlouvy ve lhůtě 14 dnů se počítá lhůta až od převzetí zboží. Pokud jste měl na mysli jiný účel, můžete mne oslovit na jmhad @ seznam.cz

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 436
Zlatý gecco 275
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 269
Zlatý mosoj 242
Zlatý briketka10 153
Zlatý annas 151
Zlatý ReHu 132
Zlatý Lamalam 112
Zlatý quentos 111

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.