kuba123

Dobrý den, potřeboval bych vědět co znamená bakterie serratiam marsesstems, moc ďekuji za každou odpověď.

Nejlepší odpověď
fcoop

Serratia – lat. rod gramnegativních pohyblivých bakterií z čeledi Enterobacteriaceae. Vyskytují se ve vodě či v půdě. U člověka způsobují infekce zejm. u imunosuprimo­vaných jedinců např. na jednotkách intenzivní péče, mnohdy nozokomiálního charakteru s nebezpečím sepse. Mohou vyvolat záněty plic, močových cest, ranné infekce. Hlavními druhy jsou S. marcescens, S. liquefaciens, S. rubideae. Z antibiotik jsou citlivé např. na aminoglykosidy, cefalosporiny 3. generace, imipenem, fluorochinolony. Kolonie při kultivaci mohou mít cihlově červenou barvu bakterii nazval v r. 1819 její objevitel, italský lékárník Bartolomeo Bizi na počest Serafina Serratiho, který podle Italů vynalezl parník, ale mezinárodně nebyl uznán – lat. marcescens rozkládající se.
Doplňuji:
http://lekarske­.slovniky.cz/po­jem/serratia

Další odpovědi
Lorrien

Hádám myslíš Serratia marcescens :)
Bakterie z rodu Enterobacteriaceae, lidský patogen (tzn. způsobuje onemocnění v lids. těle), nemocniční nákaza (šíří se mezi doktory, jinými pacienty= přenašeči, napadnou až jedince se sníženou odolností), libuje si ve vlhkých podmínkách (drží se v koupelnách, jako narůžovělý film na substancích obsahujících fosfor– mýdlo), způsobuje infekce v močových cestách, dýchac. soustavě, čelních dutinách, ale i v oku, u některých vede až k zápalu plic nebo meningitidě, také původcem nemoci zvané acroporid serratiosis

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Se­rratia_marces­cens volný překládek