Avatar uživatele
iceT

Dobrý den,pomůžete?

Vzdálená ozvěna-Val McDermid-Jsou čtyři hodiny ráno uprostřed prosince, sníh pokrývá celé město St. Andrews. Student Alex Gilbey právě klopýtá se třemi svými nejlepšími přáteli domů z večírku, když narazí na tělo mladé ženy. Rosie Duffová byla znásilněna, pobodána a ponechána svému osudu na dávném hřbitově Piktů a jedinými podezřelými se stanou čtyři mládenci umazaní její krví. O dvacet pět let později místní policie znovu otevírá staré případy. Spolu s dalšími nevyřešenými vraždami se vrací k vyšetřování případu Rosie Duffové. Ale i někdo jiný dospěl k vlastnímu názoru, jak by měla fungovat spravedlivost. První člen původní čtveřice umírá při podezřelém požáru svého domu. Další brzy na to zahyne při vloupání s ošklivou dohrou. Nejvíc ze všech se bojí Alex. Někdo se mstí za Rosii Duffovou. Musí odhalit starou pravdu, dřív než se sám stane příští obětí…

Tahleta knížka byla převedena i na filmové plátno nebo alespoň na tv obrazovky,byla uvedena na ČT někdy v minulém nebo předminulém roce,ale nemůžu si vzpomenout na název.Vzpomene si někdo?Díky.
Doplňuji:
No právě že ten film,na který se ptám se jmenoval jinak,měl v názvu tři až čtyři slova,mám dojem,že byl francouzský a že ho dokonce dávali s titulkama.Vzdá­lená ozvěna je název knihy,kterou mám doma přečtenou a zajímalo by mě i filmové podání pro srovnání.Díky ale i tak za vaše odpovědi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: iceT

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? rynek878, Kerberus, barnajka, fablen, anonym před 4707 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Tuším,že jsi název filmu již napsala. Byla to Vzdálená ozvěna. Nebo jsi chtěla něco konkrétního ?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

McDermidová Val
Vzdálená ozvěna

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek