Dobrý den,pokud si objednám zboží do kamenné prodejny a nepadne mi,mám povinnost ho i tak zakoupit?

Jedná se sortiment,který nemohu vyzkoušet na kamenné prodejně,chci si o objednat na vyzkoušení nezávazně a prodavačkou mi bylo řečeno, že pokud mi nepadne i tak ho musím odebrat. Je to pravda?

Nejlepší odpověď
www

Co to je za sortiment?
Například elektronika se nezkouší, přebíráš ji zabalenou.
Mám na mysli objednávka přes net, dodávka do kamenného obchodu k vyzvednutí, platba při tom. Prečti si podmínky dodavatele.

Další odpovědi
hanulka11

Tak to není… já si vždy objedna z Quelle ,jelikož u nás byla prodejna a šla jsem si to vyzkoušet . Málokdy jsem si to vzala , nic se nedělo ,prostě prodavačka zboží prodala.
Nevím jak to je v té prodejně …záleží na ochotě vyhovět…Já bych si to neobjednávala ,když je tak „ochotná“.

Lucijej

Při nákupu přes internet je právo vrátit zboží bez udání důvodů a je jedno, jestli místo doručení je prodejna nebo soukromá adresa.
Nevím, jak by Vás prodavačka donucovala ke koupi.

Hlada

Možnost vrácení zboží do 14 dnů podle §53/7 Obč. zák. platí jen v případě, že smlouva byla uzavřena při použití prostředků komunikace na dálku. Na tento případ se nevztahuje. Pokud se nedohodnete jinak, musíte si zboží koupit.

Michal Kole

Pokud je smlouva uzavřena přes net máš právo do 14 dnů odstoupit od smlouvy.

Zboží odeber a zaplať odnes domů, napiš Dle §53 Občanského zákoníku odstupuji od kupní smlouvy uzavřené dne … a přines zabalené zboží a oni ti do 30dnů musí vrátit peníze.

http://portal­.gov.cz/wps/por­tal/_s.155/701?kam­=zakon&c=40/196­4&p=53

Ella

není to pravda, pár let zpátky jsem si z Quelle objednávala zimní kabát a když přišel na prodejnu, tak jsem v něm vypadala příšerně tlustě a vůbec mi neseděl. Řekla jsem, že ho teda nechci a prodavačka mi ho nenutila, řekla že to nevadí