Avatar uživatele
Pokročilý

Dobrý den.Pokud budu obviněný z trestného činu,kdy mě musí zastupovat advokát ze zákona?Děkuji za odpověd.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Odpověď Zaibatsu je téměř přesná. Na detaily se podívej do § 36 tr. řádu. Třeba zde: http://www.zakonyprolidi.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Jestli se ptáš na nutnou obhajoby ustavenym advokátem, tak to bude v případě trestného činu se sazbou převyšující pět let, v případě vazby, v případě zkráceného trestního řízení, v případě omezení svéprávnosti a v případě, že to státní zástupce nebo soudce bude považovat za nutné, zejména s ohledem na neschopnost se efektivně hájit.

Jinak nikdo jiný, než advokát zastupovat v trestním řízení nemůže a ikdyž je ustaven advokát soudem nebo státnim zastupitelstvím, stejně se poté po tom, proti němuž se řízení vedlo, vymáhají náklady jeho obhajoby.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.