simir7

Dobrý den.Pokud budu obviněný z trestného činu,kdy mě musí zastupovat advokát ze zákona?Děkuji za odpověd.

Nejlepší odpověď
klumprt

Odpověď Zaibatsu je téměř přesná. Na detaily se podívej do § 36 tr. řádu. Třeba zde: http://www.za­konyprolidi.cz/cs/1961-141#cast1

Další odpovědi
Zaibatsu

Jestli se ptáš na nutnou obhajoby ustavenym advokátem, tak to bude v případě trestného činu se sazbou převyšující pět let, v případě vazby, v případě zkráceného trestního řízení, v případě omezení svéprávnosti a v případě, že to státní zástupce nebo soudce bude považovat za nutné, zejména s ohledem na neschopnost se efektivně hájit.

Jinak nikdo jiný, než advokát zastupovat v trestním řízení nemůže a ikdyž je ustaven advokát soudem nebo státnim zastupitelstvím, stejně se poté po tom, proti němuž se řízení vedlo, vymáhají náklady jeho obhajoby.