Tibca1

Dobrý den, noha mi měří přesně 28cm. (Muž) Boty chci používat na běh, … Chci zeptat je lepší vzít 10.5 nebo 11UK?

Jakou správnou velikost bot?

Nejlepší odpověď
gecco

Boty – pokud mají opravdu ´sedět´, si musíš vyzkoušet… Důkladně vyzkoušet…
😉
Někdy se totiž liší velikosti i mezi jednotlivými modely jedné značky, o rozdílech mezi značkami ani nemluvě.

Další odpovědi
suaeda

Boty je opravdu, tak se zmiňuje „gecco“ vyzkoušet. Tento problém se měl také. U nás se objednává na rok dopředu ošacení i obuv a zadávají velikostní čísla. Samozřejmě mi pracovní kotníkové boty i přes zadání správné velikosti byly malé. Nyní musím objednávat o číslo větší. Buď sedí a nebo do nich dávám vložky. Jinak to u nás nejde, protože každý rok ředitelství vybere jiného dodavatele a velikosti bot se dost liší.

ReHu

Záleží také na tvaru boty. Ne pouze na velikosti. Některé jsou užší, jiné o něco širší, to vše hraje roli.

mosoj

Joj, to už se zapomnělo, že se boty mají zkoušet. Zejména v době nepředstavitelného zmatku v číslování všeho a v době, kdy se již dávno neprodává obuv na půlky velikostí.