honz66

Dobrý den neznáte nějakou otravu na hlodavce? Aby když myš zemře a otrávenou myš sežere kočka, že ta kočka pak nezemře?

Nejlepší odpověď
jirkajirka

Jed na myši v podstatě jed neni.Je to prostředek který zabraňuje krvi se srážet. Proto hlodavci po sežrání návnady po několika dnech vnitřně vykrvácí. Proto kdyby kočka nějakou myš ještě trochu živou chytla tak se ji nic nestane. Té látky je v myši už tak málo že kočka by musela sežrat moc myší aby se ji něco stalo. Což je nepravděpodobné. Na každém výrobku je to napsáno. Stačí si to přečíst, až budete kupovat. Doporučuji NORAT ATG je to vosková nástraha která se ve vlhku nerozmáčí.
Doplňuji:
Někdo posype nástrahu na myši potkany…skutečným jedem a tam to nebezpečí otravy je. Takový jed na slimáky te je skutečně silně jedovatý Ale z koupené nástrahy na myši se skutečně nemůže nic stát.

Další odpovědi
briketka10

neznám, ale můj kocour Macek se zřejmě
přiotrávil jedem na myši, ale nejsem jistá
byla jsem s ním se sestrou na veterině a byl
v posledním tažení, a vím,že myš snědl,
doktorka mu odebírala krev a za týden mi
zemřel :(
Doplňuji:
jak píše jirkajirka,
Macík kolikrát rozdrásal na verandě potkana
i vnitřnosti mu koukaly, tak se není čemu divit
byl tak zvědavej strkal packy do děr to dělá i
můj další kocourek a moji Briketku kousl potkan
do oka to ji hnisalo nechtělo se vyléčit :(

hanulka11

kočka otrávenou myš nesežere – neboj se

anonym

To potom bude nejvhodnější spíš otravná pastička na myši.

Braník

myš ,která uhynula sežráním otrávených granulí kočce nevadí ,mám to doložené od veterináře
Doplňuji:
pro hanulka:kočka neví,že je myš otrávená,proto sežere každou kterou chytí a jed jí neuškodí!

honza19hk

není lešpí nějaká mechanická past nebo třeba brokovnice a číhat?

anonymmm

rozhodně si nemyslím, že to ničemu nevadí, když sežere kočka otrávenou myš, protože náš pes byl přiotráven právě z otrávené myši, nevím, jestli tu myš celou sežral nebo ji prokousl a ta otrávená krev se do něho dostala, ale otravu z toho měl teda pěknou, naštěstí se z toho dostal, doba rekonvalescence byla fakt dlouhá.

A k tvé otázce – takový jed neznám ☹