Mexxyn

Dobrý den, nevíte někdo, kam bych mohla poslat „stížnost“ na funkci email, kterou poskytuje portál seznam.cz ?

Používám více emailových adres. Tu na Seznamu mám však nejdéle a proto jí taky využívám nejvíce. Dost mi ale vadí, že se mi v poště denně objeví cca 4 – 5 spamů. U ostatních emailových adres na jiných portálech nemám se spamy téměř žádné problémy. Ráda bych proto zjistila, zda existuje nějaký způsob, jak na tento problém upozornit. Pokud to přeci funguje jinde, tak proč by to nemělo fungovat i tady. Díky za odpověď.
Doplňuji:
Tak se tedy omlouvám, protože filtry si zřejmě tak dobře nastavit neumím. Ale to nic nemění na tom, že na jiných portálech, kde používám email, jsem nic nenastavovala a spamy mi tam nechodí. Takže by možná ze strany Seznamu šlo něco vylepšit. Nechci na ně přece podávat ústavní žalobu. Naopak si myslím, že feedback by pro ně měl být pozitivní věcí díky možnosti zkvalitnění služeb.

Co se pak týče toho, že mi chodí reklamy – tak samozřejmě vím, že na určitých (nebo spíš na všech) stránkách (při registracích, nákupech apod.) se zaškrtává souhlas s podmínkami. Mě však nevadí spamy od obchodů, u kterých jsem nakupovala – za ty si můžu sama, a také to plně respektuji. Ale běžně mi chodí spamy např. v cizím jazyce nebo nabídky různých řemeslných prací či finančních služeb a ty jsem si zcela jistě sama nezavinila.

Nejlepší odpověď
badisko

no neni treba si stezovat za seznam.cz …;D ze si patrne neumite nastavit filtry proti spamu to je vas problem …jinak nam doporucim tech.podporu ..http://onas­.seznam.cz/cz/techn­icka-podpora.html

jsou online od ..

Po – Pá od 8.00 do 18.00

Telefon: +420 234 694 430
Po – Pá od 8.00 do 18.00

a jinak pokud mate vice e-mailu tak vam doporucim toto ..priklad mate 4 e-maily
seznam.cz… centrum.cz ..G-mail.com ..a outlook.cz
Tak si jedem z nich udelejte primarmi treba to bude outlook.cz a do toho vy presmerujte vsechny zbivajici e-maily budete to mit vse na jednom mite a odpada vam prepinani mezi e-maily ..navic ma treba outlook.cz celkem funkcni filtry narozdil od seznam.cz …ale ten uz taky davaj dohromady ..:D

Další odpovědi
bolak

badisko: no, ono to zrovna u seznamu není s těma filtrama tak jednoduchý :) někdy ti prostě nezbyde než si zablokovat přímo ty konkrétní adresy, problém je v tom že blokovat jich můžeš jenom omezený množství, a pak už se to dá řešit jedině přes ten support..

Mexxyn: podpora onlajn je v těch časech jak píše badisko, a najdeš ji přímo v tadytom odkaze > http://napove­da.seznam.cz/cz/ser­vices/ , stačí bejt přihlášen a kliknout na „Přejít na technickou podporu“.

anonym

Mám řešený spam na mailových portálech a hlavně používám poštovního klienta, kde řeším zbytkový spam (filtr je variabilnější). Navíc nemusím přeposílat maily do jednoho, nebo přeskakovat z portálu na jiný (myšleno mail, odhlásit/přih­lásit).

pl4toon

Na poštu používám Thunderbird a jsem spokojen. Má mraky doplňků, neřkuli o tom, že skvěle spolupracuje s Eset Smart Security na filtrování spamu.
Také se snažte aktivně protestovat proti smapu u odesílatele. U těch cizojazyčným to asi moc efektivní nebude, ale u českých jsem zaznamenal celkem vstřícnost. Např. se podívejte úplně na konec emailu, jestli tam není odkaz na odhlášení ze služby, nebo informace jak ukončit zasílání reklamy od konkrétní služby. Solidní firmy to tam uvádějí. Svůj hlavní mail také používám u seznamu už spoustu let a celkem se mi daří se spamem bojovat. Zatím.
Doplňuji:
korekce: *smapu → spamu

Melkor

Seznam za příchozí maily nenese odpovědnost, je to spíše tím že když používáte ten email dlouho, tak jste s ním pravděpodobně zaregistrován u mnoha internetových služeb a pokaždé když se registrujete, tak souhlasíte s podmínkami ve kterých je velice často napsáno že souhlasíte se zasíláním reklamních mailů, to že nečtete ty podmínky je Vaše chyba. U každého reklamního mailu by na konci měla být možnost odstranění vašeho emailu z reklamní kampaně tak se na to podívejte.

zjentek

na: www.seznam.cz

anonym

U každého takového mailu je dole napsáno o odhlášení. bohužel malá písmenka a šedivá barva, podle naší legislativy to musí být i u obchodních sdělení.
U cizích hledat až dole ►unsubscribe◄