Borůvka :)

Dobrý den, nevíte jak vypočítat průměr nádrže ve tvaru válce, když vím, že pojme 60hl vody a je hluboka 2,5 m?

Nádrž válce pojme 60hl vody a je hluboká 2,5 metru jaký je průměr nádrže?? Děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

v … výška válce
r … poloměr válce
60 hl = 6000 l = 6 m3

(Pí.r na druhou).v = 6
(3,14.r na druhou).2,5 = 6
r na druhou = 6 / (3,14.2,5)
r = druhá odmocnina z 0,7643
r= 0,8743 = poloměr
d= 1,7485 = průměr

Další odpovědi
Drap

60 hl vody znamená že nádrž bude mít 60 m krychlových vody. Výška nádrže je známa 2,5 m. Vzorec pro plochu je také znám., takže průměr by měl být cca 5,528 m

RQLM

60 hl vody v zadnem pripadne neodpovida 60 kubikum (metrum krychlovym) vody!
60 hl = 6000 litru
1 hl = 100 litru
1 kubik = 1000 litru

objem V = 6 kubiku (metru krychlovych)
hloubka h = 2,5 m
objem se pocita jako soucin plochy podstavy a vysky (hloubky) nadoby, cili
V = PI.r2.h
po dosazeni vychazi polomer r = 0,874 m
prumer je dvojnasobek polomeru, d = 1,748 m

standa

Borůvko, co užitečného shledáváte na nesprávné odpovědi drapa ? 🙂

Borůvka :)

schledala jsem to užitečným asi na první pohled, chyba je ve mě…rada od tebe je dobrá a asi určitě správná ale já jsem tak hloupá že bez přesného postupu to asi nespočítám, hrabu se v matice už 4 dnem takže se mi o číslech už i zdá jsem vyřízená :D :) ale Děkuji moc :)