klokan

Dobry den,nevite jak s kolaudaci,kdyz urad nezacal kolaudovat?

Mame pozadano o kolaudacni souhlas uz skoro dva mesice a nic se nedeje.Mohu se domnivat ze tedy mam zkolaudovano a stavbu uzivat?Nebo prosim o radu jak dale postupovat.
dekuji Petr

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak zkolaudováno nemáte, tedy pokud nemáte pravomocné kolaudační rozhodnutí.
Nejlepší bude, když tam zajdete a nebo telefonicky se dotážete kde to vázne.
Osobně znám několik případů, kdy byla stavba užívána i bez kolaudace.
Doplňuji:
Tak mi to nedalo,,jelikož mě zarazil názor, že již máte zkolaudováno, když se vám neozvali,,to jsem nikde nenašla, ale našla jsem toto,,,

1)Stavební úřad je povinen vyřídit žádost do 30 dnů (ve složitých případech 60 dnů) ode dne podání žádosti.
2)Dle platného stavebního zákona nelze stavbu začít užívat bez kolaudačního řízení (stavba, která vyžadovala stavební povolení) nebo bez oznámení úmyslu užívat stavbu, kdy stavební úřad provede závěrečnou kontrolní prohlídku (u staveb, které vyžadovaly jen ohlášení stavby).

No ještě mě zaujala tato věta:
Vyžadovala-li realizace naší stavby stavební povolení, jsme nuceni se podrobit klasickému kolaudačnímu řízení,,,,,možná to vaše stavba nevyžadovala.
Čerpala jsem z tohoto článku
http://www.kou­mak.cz/stavba-krok-za-krokem/kolaudace-domu/

Další odpovědi
venkovan

prohlédněte platný Stavební zákon, kde by mohl být termín lhůty do kdy musí být stavba od podání žádosti zkolaudována. případně na Správní řád. Pokud je po termínu, nadřízeným orgánem ja krajský úřad.
Může být také „příčinou“, že jste na úřadu poskytl malou podporu pro aktivitu příslušných úředníků. raději ji v žádném případě nezvedejte, nedávejte protože oni musí pracovat v termínech a ne podle tučné obálky.
Znám lidi (stavebníky) kteří čekali půl roku a až po neustálem atkování úřadu se pohli referenti ze židle.
pravdě ja také ta, že oni jsou ti mocní (alespoň si to myslí), že potom dokáží stavebníka schopni buzerovat i kvůli ohnuté hlavičce na hřebíku. opět – pořídit si záznam jednání, ověřit si opravněnost vyjmenovaných závad a tlačit nadřízené orgány aby taková úřední šikana (pokud skutečně byla) byla řádně odměněna. Základem ale je, že musíte být velmi slušní a věcní, vše řádně podloženo normami, a předpisy.
Nicméně v této chvíli napiště na svůj krajský úřad, odbor regionálního rozvoje a úoložte dotaz na správní termín na vyřízení koludace od podání žádosti. Případně se podívejkte na www.eps.cz – možná tam budou mít příklady.

Zdroj: život

Martina S.

Já si myslím, že zkolaudováno máte. Posle nového SZ když nepřijdou do dvou měsíců tak se považuje stavba za zkolaudovanou, ale raději bych se došla zeptat na stavební úřad jestli vůbec obdrželi žádost o kolaudaci.