pep

dobrý den, neví někdo, jak zhubnout obličej?

neví někdo, jak zhubnout hlavu, konkrétně líčka-teda spíš škraně??
děkuju
Doplňuji:
je mi třináct a obličej mám oválný

Nejlepší odpověď
Pájo

Hodně zjednodušeně: bličej mnohdy ukazuje i „stav“ těla. Máte-li nadváhu, bude i obličej spíše kulatý.
Máte-li správnou váhu a přesto výrazné tváře – líčka, vyndejte ze skříně album a mrkněte na své rodiče a prarodiče…
…znal jsem jednu – neříkám, že to je Váš případ! – ta měla "podobný problém…
…u ní to byla:
z 80 % rodová dispozice a
z 20 % neutuchající rozmar (stále na to u sebe upozorňovat), nespokojenost a jakási cacnost nenechat na pokoji věci takové, jaké přirozené jsou – tedy psychická odchylka

Další odpovědi
frankie89

vzhledem k tomu, že teď procházíš jak hormonální změnou, tak fyzickou změnou, tak bych toto začala řešit v dospělosti, mlže se stát, že během puberty se tvůj obličej stejně jako tělo pozmění…

anonym

Netuším, kolik je Vám let. Jsou tu v podstatě dvě možnosti – plastická operace, nebo použití kosmetických krémů pro zpevnění (pokožky) obličeje. Rozhodující je, zda máte od přírody tvar obličeje plnější, nebo naopak štíhlý. Pokud jste ten první případ, tak sama doma s tím nejspíš žádný zázrak nesvedete. Pokud máte méně než 35 let, tak bych nedoporučovala na druhý způsob ani pomyslet. Sice by se teď mohl efekt vytvarování obličeje projevit, ale kosmetické přípravky jsou zrádné v tom, že si na ně pokožka může zvyknout. Takže by to teď mohlo pomoci a za pár let by z toho byl naopak malér.
Doplňuji:
Ve třinácti letech něco takového vůbec neřeš. V souvislosti s dospíváním se budeš měnit tak, že se nebudeš stačit divit.

Damiana

Tvar obličeje je daný. Lze ho upravit vhodným líčením nebo účesem – to je ten nejjednodušší způsob. A na ten ve třinácti vsaď. Tzv. dětská baculatost v obličeji je naopak u zralejších žen docela žádaná, nechávají si právě do povadlých lící často uměle (injekčně) vpravovat buď přípravky na bázi kolagenu nebo dokonce umělé implantáty. Takže se tím zas tak netrap – vypadáš teď nejspíš tak, jak by hodně ženských v obličeji vypadat chtělo a ještě za to platí. Tak si to užívej (zatím, zatím:-))) Nauč se chytře používat tvářenku – nemusíš být zmalovaná jako plakát, ale jemně „vymodelovat“ tvář – proč ne. Optický klam a zdravíčko na správném místě dokáže divy. Stačí, když naneseš jemnou linku hnědého stínu těsně pod lícní kost, rozetřeš do ztracena, lehce přidáš na lícní kost trochu barvy v podobě tvářenky, a až nahoru jen trochu rozjašnovače. Uvidíš, jak ti to obličej „zeštíhlí“.:-)
Co se týká návyku pokožky na kosmetiku, tak to je naprostý nesmysl. Pokožka si z pěstící kosmetiky vezme pouze to, co potřebuje. Na věku nezáleží. Někdo nepotřebuje krémy proti vráskám celý život – má geneticky daný výborný tonus pleti, pečuje o sebe zevnitř i z venku, nekouří, nepije alkohol a hlavně – kůži dostatečně hydratuje. Liftingové přípravky jsou doslova „nadupané“ výživnými a vypínacími látkami, takže pleť po jejich použití buď okamžitě zareaguje jako na dobré jídlo, které už potřebovala – a zmátoří se, vypne a rozjasní nebo se vyskytne alergická reakce (obvykle pupínky) – když je vůbec nepotřebuje. To by byl tvůj případ. Ale jestli je výsledek vidět, jen blázen by přece přestával o svou pleť (konečně pro ni!:-) pečovat.
Doplňuji:
A hlavně – nezapomeň na to, že rosteš, vyvíjí se ti tělo a hormony pracují. Je možné, že se ti tvar obličeje v dospělosti dost výrazně změní, ale chápu, že právě teď (ve třinácti:-) je to jak vypadáš „životně důležité“, tak (pokud moc nepapáš a nejsi líná jak vandrák v červenci), zkus zaexperimentovat s účesem a dekorativní kosmetikou.

pizlicka

nikdy se nesnaz menit svuj oblicej hubnutim.ovalny nezmenis a akorat si vypestujes nenavist k vlastnimu telu.ted ve svem veku,jsem rada,ze mam kulaty oblicej,protoze vypadam mladsi.

huxa

já být tebou ho místo hubnutý vyříznu

Michálek1245

Já nevím, jestli chceš zhubnout, nebo možná spíše zpevnit, ne? Zkus třeba tohle: https://petra­souckova.cz/ka­tegorie/pece-o-plet/kosmetika-na-zpevneni-pleti/ Je to kosmetika na zpevnění pleti a musím říct, že teda funguje dostatečně. Ona se ti bude i hodit, až trochu zhubneš, protože ta kůže je natažená a je potřeba ji zase trochu něčím zafixovat. :)

Pájo

Tak ve 13 letech to považuji za rozmar (a/nebo máš málo pohybu).
Porosteš ještě aspoň 5 let a řada proporcí na tvém těle (včetně obličeje) se bude (i výrazněji) mě­nit.