souselis

Jak se jmenuje kožešina ze které má král svůj plášt?

Dobrý den :) neví někdo,jak se jmenuje kožešina ze které má král svůj plášt ? děkuji za odpověd :)

Nejlepší odpověď
Agneta

Hermelín :D
Doplňuji:
Papež nosí hermelínovou mozetu:D

Další odpovědi
Lamalam

Hermelín. Jsou to bílé kožky z hranostaje i s černými ocásky.

Drap

Sobolí plášť
Doplňuji:
Jedná se o kunovitou šelmu. Někdy se dělaly pro krále límce nebo i kožichy i z hranostajů, což je obdoba.

cynique

Hermelín.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Her­mel%C3%ADn_(ko%C5%BE­e%C5%A1ina)

marci1

Kožešina je z hranostaje a tomuto plášti se říká hermelín.

led

A princezná so zlatou hviezdou na čele zas nosí „myší kožíšek“

Agneta

Jestli zase někdo bude muset „odpovídat“ >hermelín<(a už jsou tam za mnou dva), tak jedině s copyright Agneta : DDD

Agneta

Sobol je sice dražší, ale používal se tenkrát jen na východě, odkud i pochází.

anonym

Sobolina je sice dražší, ale taky ´o kus´ větší, než kožka z hranostaje – víš, kolik těch ´šprčků´ museli stáhnout na jeden plášť?
😁