kristyn215

Dobrý den, někde sem četla že si musím koupit dvě laboratorní myši. Bude vadit když mám dovolenou jen 1 ? a 1 si koupím

Dobrý den, někde sem četla že si musím koupit dvě laboratorní myši. Bude vadit když mám dovolenou jen 1 ? a 1 si koupím
Doplňuji:
Myslím to tak četla jsem někde že myši musí být 2. A nechápu proč. Tak se ptám jestli nebude vadit když jsi koupím jednu aby se něco nestalo

Nejlepší odpověď
marci1

Pokud jen jednu, tak samečka.Sameček snáší lépe samotu. Je dokonce žádoucí, aby se samečci oddělovali do samostatných klecí, protože se v určitém věku začnou prát.
Samičky jsou kontaktnější.Více drží ve skupině a hůře snáší samotu. Rozhodně je lepší je chovat v počtu minimálně dvou. Jsou také méně cítit, což je pro mnoho lidí určujícím faktorem.
http://tri-mysky.svet-stranek.cz/nova-stranka-46528/

Další odpovědi
iceT

Když si koupíš 2 najednou,tak nemusíš ani ty ani prodavač poznat samečka a samičku,a budeš mít doma myší hnízdo.Taky jsem měla dva samečky džungaráků a pak měli mladý.

anonym

Když bude myš sama, tak se jí nic nestane, ale bude celý život osamocená. Myši jsou prostě skupinová zvířata. „Naštěstí“ se myši nedožívají vysokého věku (max 2roky) a tak spíš uvažuj, zda by nebylo lepší pořídit si nějakého jiného malého hlodavce, který se dožívá vyššího věku a žije osamoceně. Třeba křečka.
http://www.jam­bas.cz/krmeni/mys
http://www.ham­stersblog.estran­ky.cz/clanky/dru­hy-krecku.html

NikkiHeat

předpokládám, že je chceš chovat jako mazlíčky…zkus si sama sebe představit na pustém ostrově…samota tě rozežere!!! takže předpokládám že pro vyšší spokojenost bude lepší když budou mít myši vzájemnou společnost. Nedávno jsem četl, že třeba koťata když jsou samotná tak nemají tak pevné zdraví v budoucnu jako když jsou třeba dvě.

Larissa

To nějak nechápu…
Doplňuji:
Dle mého názoru by asi bylo lepší kupovat zvířátka (aspoň tak malá) po párech, ale i to má své zápory.
Nicméně… opravdu si chceš kupovat lab. myši?
Kdysi jsme se s jednou pratičkou („parta bez mozku“) rozhodli si takové pořídit. Nechtěli nám je prodat, prý bez rodičů až od patnácti, což ani jeden z nás tenkrát ještě nesplňoval. Kousek ale od města věk tolik neřešili a prodali nám je cca za dvanáct korun. Bílé s růžovým ocáskem. Vidím je dodnes před sebou. Když jsme si s nimi hráli, skákali nám po krku a kousali, štípalia po čase nám (bohužel) začali připadat slizké. Jedna kámoška z nich dostala fakt hnusnou vyrážku.

A proč to říkám? Nevím, jestli jsi do nich nadšenec nebo co, ale myš není morča a už vůbec ne pes. Pokud si myslíš, že tě přestane bavit, nekupuj si ji. Není to fér ani k tobě a ani k ní.

mojitek

co na tom nechápeš? Prostě kdybys měla jen jednu myšku,tak by se utrápila samotou.Myš bude v kleci celý život o samotě-to je spíš krutý trest pro to zvířátko.Ty bys dokázala žít celý svůj život v jednom pokojíku bez možnosti ho opustit?A ještě k tomu bys tam byla sama.. Jinak na myšku se vybodni,na křečka nebo morče taky.Pořid si dvě samičky potkánka-potkánci jsou neskutečně inteligentní a zábavní a dají se snadno cvičit.Jukni na youtube 😉

anonym

mojitek: naprostý souhlas s tím potkanem, úplně jsem je vynechala a to si rozhodně nezaslouží 🙂
Ještěže jsi takový potkaní ombudsman! 🙂
Bohemica

mojitek

jj,děkuju :D PS: mě to bylo jasný že ontola = Bohemica 😉