yeerum

Dobrý den, nasly jsme pronajem bytu.Majitel nam ale zdelil,ze to bude bez najemni smlouvy.

Ze byt jeste neni skolaudovany.Moc se nam do toho nechce poradite?nechceme riskovat.

Nejlepší odpověď
anyone

Mrkni se do starších odpovědí – společné motto všech je – „bez smlouvy ani ránu!“
Navíc bez kolaudace je pronájem nejen protiprávní, ale stavební úřad může nařídit i bezodkladné vyklizení a následné postihy.
Ještě důležitá souvislost – trvalý pobyt je podmíněn právě nájemní smlouvou.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pronajem-bytu-bez-smlouvy-ahoj-lidi-potrebuju-zjistit-jak-mam-dostat-penize-od-najemnika-kdyz-se-odstehoval

P.S. Majitel zřejmě „Sdělil“? (A též „našli jsme“).

  • Nejčastějšími oběťmi podvodníků bývají právě ti hloupí, naivní a nevzdělaní.

Doplňuji:
Také „Zkolaudovaný“ – viz změna stavu.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=pron%C3%A1jem%20by­tu

Další odpovědi
marci1

Bez nájemní smlouvy a nezkolaudovaný byt ? V žádném případě bych to nedoporučovala. Pokud byste se tam nastěhovali, porušili byste tím zákon. Bylo by to bydlení bez právního důvodu. Majitel bytu se jistě pronájmem bez písemné smlouvy chce vyhnout placení daně z příjmu. A nezkolaudovaný byt ? Kdo ví, jaký je důvod, že není zkolaudovaný. A co třeba opravy v bytě ? A co kdyby se něco v bytě stalo : praskla nebo nebude téct voda, nebude fungovat topení apod. ? Majitel s tím nemusí nic dělat.
Pokud chcete bydlet v pronajatém bytě, vždy trvejte na písemné smlouvě. Ve smlouvě by mělo být uvedeno, do kdy je třeba zaplatit pronájem, otázka oprav, vyúčtování plateb za plyn, elektřinu, výpovědní lhůta apod.

Lucijej

Když to chce bez nájemní smlouvy, tak to bude i bez nájmu.