Dobry den na koho se mužu obratit o pomoc.

Každy měsic je mi strchavana s duchodu častka peněz na exekuci,sprava socialniho zabezpečeni penize ne odesila exekutorovi a ten mi dal byt do dražby co ted mam dělat

Nejlepší odpověď
standa

Důvodem proč správa soc.zabezpečení neposílá zadržené peníze exekutorovi je buď:

  1. dosud nenabyl právní moci příkaz o exekučních srážkách…, v takovém případě plátce důchodu (nebo mzdy) peníze sice strhne, ale exekutorovi je prozatím nesmí poslat a musí počkat až příslušné soudní rozhodnutí nabyde právní moci

nebo

  1. na Správě mají ´bordel´ a usnesení o výkonu rozhodnutí, které je již dávno pravomocné, prostě někde zašantročili

Doporučuji, abyste se ihned spojil(a) s exekutorem a zde se domáhala vysvětlení.

A poté bych doporučoval návštěvu příslušného soudu (číslo jednací vašeho případu určitě znáte), kde by vám měli sdělit, zda je příslušné usnesení pravomocné či nikoli.

A nakonec bych s tím (ne)pravomocným usnesením zašel na Správu soc.zabezpečení a zde zjistil důvod proč srážky důchopdu nejsou odesílány na účet exekutora.

Další odpovědi
anonym

jestli vám správa sociálního zabezpečení strhávala peníze na exekuci a té to přesto nechodilo zeptala bych se přímo jich kam odesílali peníze,a dále bych se spojila s exekutorem ukázala mu bud výpis z účtu nebo jiný doklad na kterém máte srážky že to vaše vina nebyla,dohodla se sním na dalších splátkách,pokud ani to nepomůže obrátila bych se na právníka,jsou i bezplatní najdete je na internetu