Evženie

Dobrý den,můžete mi prosím přeložit lékařskou zprávu?/RTG LS páteře/

Naznačená sin-skoliosa horní L pátěře,oploštělá lordosa,blok a prakticky vymizelá kloubní štěrbina L2/3,ostatní krycí desky rovné,ostře ohraničené,po­kročilá spondylosa L1–2,kostní struktura jemná,pravidel­ná.Dif.dg. kongenitální blok L2/3,stp.spon­dylodiscitis.
Dle lékařky nic závažného,ale léčitelného.Můžete mi prosím sdělit jak je to vážné,jak se léčit a jak dlouho může léčba trvat a jaké jsou další vyhlídky?
PS.V mládí jsem aktivně hrála házenou /cca.25let/.Nyní je mi 46let.Posledních 7let jsem měla sedavé zaměstnání.
Předem moc děkuji za odpověď
S pozdravem
Eva T.

Nejlepší odpověď
pusinka50

Vybočení páteře je bohužel v našem věku normální, zkuste najít odpovědi dotazy na jednotlivé výrazy na tomto webu:

Zdroj: http://lekarske­.slovniky.cz/

Další odpovědi
hanulka11

Těžko tu bude odborník takový , který vám napsal tuto zprávu.
Milá paní, já když jsem u lékaře tak chci vše vysvětlit, protože mě zajímá jak na tom jsem , abych s klidem odcházela a netápala jak dál to bude s mým zdravím.
Platíte si to máte nárok na vysvětlení a nespokojit se s tím, že to není nic vážného.
V první řadě je to vaše zdraví .

Přeji vám aby vás nic nebolelo, ale nespokojte se s kusem papíru.

baghira

Stručně řečeno – máš křivý záda (páteř). Léčbu ti vysvětlí doktorka, já bych to viděl na nějakou aktivní fyzioterapii (rehabilitaci). Jak dlouho to bude trvat, těžko říct, ale člověk by měl ve vlastním zájmu cvičit furt, nejen když se mu něco posmolí :D

ssoniks

Naznačená sin-skoliosa horní L pátěře,–to je jen lehká levostraná skolioza posun páteře doleva v horní části bederní páteře

oploštělá lordosa-to je takové to prohnutí v bedrech
,blok a prakticky vymizelá kloubní štěrbina
L2/3-to je že prostě je bloklá část páteře mezi 2–3tím bederním obratlem
,ostatní krycí desky rovné,ostře ohraničené,
pokročilá spondylosa L1–2,–to je stárnutí ploténky mez 1–2 obratlem bederní páteře
kostní struktura jemná,pravidelná.
Dif.dg. kongenitální blok -takže ten blok vznikl vlivem lokálního zánětu meziobratlové ploténky mezi 2–3 bederním obratlemL2/3,stp­.spondylodisci­tis.
mohla jste někdy špatně upadnout,něco těžšího zvednout tím se poškodila ta meziobratlová ploténka mezi 2–3 bederním obratlem ted to tam je bloklé nepohyblivé a stím souvisí všechno ostatní.

ps.nejsem lékař ale pracovala jsem na ortopediii spondylochirurgii jako sanitárka ted už jsem zdrav.sestra na MD