Avatar uživatele
serfik

dobry den muze vas nekdo pokutovat na vyhrazenem parkovisti Ministerva vnitra? Jak se branit? Diky za rady

Doplňuji:
Žiju na místě v Praze 4 kde za poslední roky narostlo množství dopravy, navíc zde sídlí odbory Ministerstva vnitra a ti začali okupovat zdejší pozemky a zřidili si na nich vyhrazená stání. Mám malé dítě a snažím se zaparkovat kde se dá, občas musím i na vyhrazeném stání. Dnes mi někdo za stěrač strčil výhrůžku, že budu pokutován až 2 tis korunami. Chci se zeptat nakolik je tato pokuta legální a jak se jí případně bránit. Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3720 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
brillant

Ano. https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=vyh­razen%C3%A9+par­kovi%C5%A1t%C4­%9B&sourceid=o­pera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ta pokuta je až tak legální, že tě bude stát 2 tisíce.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

serfik, určitě Vás nepotěším, předpisy musíte respektoat. Zatím jset dostala jen varování zdarma. Příště opravdu můžete dostat pokutu, klidně se může vyšplhat i na více tisíce…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hamon

Každý má právo si požádat o vlastní parkovací stání. Mohli jste to udělat sami dřív.
Můžete zkusit napadnout rozhodnutí o přidělení parkovacích míst a argumentovat tím, že došlo ke zneužití postavení (státní orgán má daleko víc peněz – vašich peněz), ale v úspěch vůbec nevěřím.
Doplňuji:
01Ricco – peníze státu jsou peníze (nejen) moje. Já platím daně a stát, který mne zastupuje, s nimi hospodaří. Jsou to moje peníze a já mám ne právo, ale povinnost prověřovat, jak s nimi zachází.

Upravil/a: Hamon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
01Ricco

Pokuta je zcela legální. Na to že má MV ČR tzv., Vaše peníze nehlaďte, je to samozřejmě blbost. Nejsou to Vaše peníze, ale peníze státu, je to to samé jako by někdo argumentoval, že peníze nějakého obchodního řetězce jsou Vaše peníze, protože jste je tam za něco utratil(a). V tomto případě je odvádíte formou daní, popřípadě jiným odvodem a v případě obchodního řetězce je vydáte za nakoupené zboží.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek