rezinka

Dobrý den může se dcera v 16letech rozhodnout ským chce žít jestli s otcem nebo matkou?

Když ja nechci jenom pro to že ji bývalý manžel slibuje hory doly?
Doplňuji:
Já jsem rozvedena už 8let dceru mam ve vlastní péči ale ted byvalý zacal slibovat co vse ji koupi zýe ma pokojik ještě se dvěma mladšími sourozenci a nema soukromi atd ve škole na gysmplu prvnim rokem měla 3dvojky tak si myslim ze soukromí ma dostatek ale jeji tatinek ma asi víc penez a asi o tom všem to je ,že raní milion osm lidi kolem ji v teto chvili nezajima a to je to nejsmutnejsi na vsem a ze trpim tak to taky nevidi

Nejlepší odpověď
tom004

Určitě,může.Os­tatní,je na rozhodnutí soudu.Nevím,kdo je ten správný rodič.

Další odpovědi
anonym

Rézi,obávám se,že může.

dědapetr

Ano může se rozhodnout ke komu chce jít bydlet a i u rozvodu se na to zeptají.

Alesh

Tak hlavně ona by si to měla rozhodnout. V šestnácti už na to snad má dost rozumu a rozhodně nemůže za to, že rodiče mezi sebou patrně vedou „válku o dítě“.

Ella

jo jo slibovat může, dcera se rozhodnout může ,ale řekla bych, že bude potom litovat – otcové slibují hory doly, můj taky sliboval, ale nedala jsem se. Nebojte ,ona se k vám ještě s pláčem a ráda vrátí…

pokazdejinak

tak se s ním zkuste domluvit na střídavé péči…? dcera bude s otcem a vy budete mít trochu kontrolu, aby vám u něj úplně nezvlčila :)
Doplňuji:
rozhodnout se jistě může, ale 16 je takový divoký věk – má pocit, že ona ví všechno nejlíp… všichni to známe ;) snad jen zkusit si s ní narovinu promluvit – otec 8 let neměl přílišný zájem, myslíš že mu to teď vydrží? – apod.
ale když má tolik peněz nazbyt – co zkusit nechat zvýšit výživné? … anebo ať se stejně stará i o ostatní sourozence…
každopádně držím vám palce :) ať to dobře dopadne

Berušinka

No, dcera se rozhodnout může, ale bohužel v tomhle věku asi nemá v hlavě „pořádek“ a špatně usoudí, kdo je ten „lepší“. Držím Vám palce ať to dobře dopadne. Zkuste si s dcerou pořádně a v klidu promlouvit. Všechno jí vysvětlete, ale nenaléhejte. Nechte jí čas na rozmyšlenou.

žolik

Má věk kdy sama řekne kde chce žít,já vám chci dát dobrou radu,skuste si s ní promluvit v klidu bez emocí,nechte jí ať to skusí sama probrat,u vás bude mít dveře pořád otevřené,jediná věc na to jakéj je táta příjde sama,mám tohle za sebou,držím pěsti,děti jsou v tomto ohledu kruté,chce mít soukromí které má u vás.

Zdroj: žolík

tatanka

Neříkám, že je dobře, ale může.