jardak

Dobry den.Muze nam zamestnavatel v patek oznamit,ze zaciname nocni smenu v nedeli?

Zamestnavatel nam v patek oznamil,ze nocni smeny misto pondeli zaciname v nedeli.Ma na to pravo?V zakoniku je,ze zmenu rozvrhu musi pisemne ohlasit 2 tydny predem.Dekuji,Jar­dak

Odpovědi
láďa1

Může protože mezi směnami musí být 24 hodin volna a to je dodrženo a pokud mluvíte o třísměnném provoze tak tam se začíná noční směna v neděli.

anonym

Může,je to tvůj zaměstnavatel.

mojitek

Jugar: nejsme v Turkmenistá­nu.Pokud nejde o nějaký havarijní stav,stav nouze,tak nemůže.Viz zákoník práce…

Rohlik

Podle zákona určitě může, ale ty by si z takovou směnou musela souhlasit. (mlčení = souhlas)
Pokud ti ji oznamí více jak 14 dní před, tak tvůj souhlas není třeba.

jardak

Pro Jugar:Nektere veci ani zamestnavatel nemuze!:-)

jardak

Pro lada1:Vim,ze muze,ale jde mi o to,ze to rekl jen 2 dny pred.Neni to prescas,ale zmena rozvrhu.Proc tedy v zakoniku jsou 2 tydny?A pondeli zaciname stale tedy 13 let.JK