pik70

Dobrý den, může mi do bytu vstoupit exekutor, když mi nemůže prokázat za jaký dluh je exekuce vedena?Děkuji

Nejlepší odpověď
badisko

nee musi mit soudni prikaz …a v tom stoji zaco vam jde zabavit majetek…a mela by u toho byt policie CR..

Další odpovědi
kyt

Kolego Badisko, neodpovídejte, pokud neznáte správnou odpověď. Jen tím matete ostatní tazatele.

  1. exekuce je nařízena na základě vykonatelného rozhodnutí soudu, rozhodce či notářského (exekutorského) zápisu. Tzn., že dluh povnného je již při nalézacím řízení zjištěn!
  2. exekutor provádí exekuci na základě vystavených exekučních příkazů (vystavuje sám exekutor); může vystavit exe.příkaz např. přikázáním pohledávky z účtu povinného, srážkami ze mzdy, prodejem nemovitostí, ale také prodejem movitých věcí povinného. Na základě tohoto příkazu exekutor provede soupis majetku povinného, což podle zákona – exekučního řádu může provést i bez přítomnosti povinného, tedy má právo byt otevřít, věci označit či odvézt a následně byt zamknout a klíče uložit na svém pracovišti.

Čili odpověď na otázku zní: exekutor do bytu vstoupit může, prokazovat vznik pohledávky nemusí, musí pouze doručit exekuční příkaz, v případě nepřítomnosti dlužníka má pravomoc byt otevřít, provést o tomto zápis a byt poté uzamknout.

anonym

Ne, musí mít příkaz k provedení exekuce na základě rozhodnutí od soudu. To vám doručuje až osobně s doručenkou při návštěvě. Policii k tomu nepotřebuje.