KatarinaG

Dobry den! Muze kun stvol od kukurice? Jeste zeleny, cerstvy, neuschly? A v jakem asi mnozstvi?

Doplňuji:
Bohemica – my kukurici sami sadime, vetsinou stvoly zkrmim prasatum, koze, kralikum… tak me napadlo, jestli muzu i koni… ono by neslo o krmeni jako krmeni, spis neco jako „dezert“ 🙂… ale aby mi pak nezkolikoval… treba kralik muze repu, no to listi z repy ne – hned zdecha… tak jestli na tom neni kun stejne – kukurici zrnem jo, ale stvol ne… proto se ptam…

Nejlepší odpověď
anonym

Na takovou otázku je cca 7měsíců čas :)) a le jinak něco pro příklad zde: http://www.agro­press.cz/druhy_krmiv_ko­ne.php nebo se poptej na www.distanc.cz
či na www.jezdectví.cz
Lupení z kukuřice je v „zeleném krmení“ až na posledním místě vhodnosti i co výživové hodnoty.
Kukuřice se krmí hlavně zrno a to ve formě šrotu, drceného nebo müsli a i tak to není nic moc (způsobuje koním sklon k nadměrnému pocení, ubytek temperamentu atd.)

Další odpovědi
radce

Určitě může. Stvol. Zelený. Čerstvý. Neuschlý. Jeden. Ale není to krmivo pro koně, kůň není kráva…