haniya

Dobrý den, musí se před usklaněním ořechy vysušit? Chci je skladovat v zavařovacích sklenicích. Děkuji

Nejlepší odpověď
kapka

Nechat vysušit ořechy ještě ve skořápce třeba na sítu nad radiátorem. Nejlepší je, myslím, skladovat je ve skořápkách a roztlouct si jen, co spotřebujete. Při špatném uskladnění vyloupaná jádra po čase žluknou. V odkazu návod, jak zavařit jádra ořechů v mikrovlnce, vyzkoušené to nemám. http://www.to­precepty.cz/re­cept/2453-orechy-zavarene-v-mikrovnce/

Další odpovědi
Drap

Ořechy normálně vysušené ve skořápkách vyloupat, dát do sklenic. Sklenici cca na 2 min do mikrovlné trouby na plný víkon, zavíčkovat a otočit do druhého dne dnem vzhůru. Takto vydrží jako čerstvé i několik let

hanulka11

pokud je zavaříš – nemusíš

Já je vyloupu a dám do sklenic na sucho , zavíčkuji a v hrnci s vodou zavařím jako když zavařuji kompot . Pak ti vydrží kolik let a nebo je dávám v dóze do mrazáku .

terry

Jasně, že jo. Jinak by přece zplesnivěly.

janek66

Ideální je vysušit ořechy na radiátoru.A k tomu skladování.Záleží na co chcete ořech používat.Jestli jen na pečení a tepelnou úpravu, tak to uskladnění jde.Ale jinak není nad uskladnění ořechů ve skořápkách třeba v pytlích v jakých se prodává cibule, brambory na vzdušném místě.Vydrží taky dlouho a ta chuť čerstvě vyloupaného ořechu proti tomu z lahve je úplně jiná.