Gida

Dobrý den, můj syn má strach z tělocviku.

Dobrý den, můj syn byl jen jednou za toto pololetí ve škole na TV. Má velký strach z tělocviku… nevíme proč, chodíme k psychologovi ale výsledek je, že tam byl jen 1 za pololetí… Nevím co mám dělat… Syn se jinak učí dobře, ale bojíme se že bude z TV neklasifikován… strach doprovázel i k ublížení si na zdraví atd… jeho Třídní učitel o tomto problému ví. Poraďte co máme dělat? aby byl klasifikovaný?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

nejlepší bude asi říct to praktické lékařce, aby mu na základě nějakého psychologického vyšetření u psychologa kam chodíte napsala osvobození.

Další odpovědi
BandiOl

Sehnat dobrého psychologa, aby zjistil skutečnou příčinu strachu.

venkovan

Učí psycholog syna cvičit a nebo jen káže co má dělat. Pokud to druhé, začal bych hledat psychologa který umí pracovat metodou odstraňování strachu aktivním přístupem k němu (je na t o nějaký odborný termín). Pokud o zdravotním problému učitel ví, neměl by synovi škodit. Nemusí klasifikovat – stačí napsat omluven. Alespoň se tak dřív dělalo a nebyl to problém. Vždyť jsou děti i na vozíčku a pod., a taky necvičí a syn má jen trochu jinou diagnózu.
První co je abyste mu ve spolupráci se školou řekli, jak bude hodnocen aby se zbavil strachu. A druhé abyste s ním začali cvičit soukromně aby získal důvěru sám v sebe a následně i před kamarády.
Já bych ho tipl jako na typ dítěte které se dobře učí, ale pohyb mu moc nebyl nadělen a proto se bojí posměchu kamarádů (podobného spolužáka jsem měl na střední a na ZŠ se taky našli). Zas bych vsadil na práci s kolektivem. V některých vyspělejších kulturách od dětství jsou lidi vychováváni aby toho slabšího povzbudili místo pohanili.