Dobrý den, můj syn má strach z tělocviku.

Dobrý den, můj syn byl jen jednou za toto pololetí ve škole na TV. Má velký strach z tělocviku... nevíme proč, chodíme k psychologovi ale výsledek je, že tam byl jen 1 za pololetí... Nevím co mám dělat... Syn se jinak učí dobře, ale bojíme se že bude z TV neklasifikován.... strach doprovázel i k ublížení si na zdraví atd.... jeho Třídní učitel o tomto problému ví. Poraďte co máme dělat? aby byl klasifikovaný?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

nejlepší bude asi říct to praktické lékařce, aby mu na základě nějakého psychologického vyšetření u psychologa kam chodíte napsala osvobození.

Další odpovědi:

Pokročilý

Sehnat dobrého psychologa, aby zjistil skutečnou příčinu strachu.

Zlatý

Učí psycholog syna cvičit a nebo jen káže co má dělat. Pokud to druhé, začal bych hledat psychologa který umí pracovat metodou odstraňování strachu aktivním přístupem k němu (je na t o nějaký odborný termín). Pokud o zdravotním problému učitel ví, neměl by synovi škodit. Nemusí klasifikovat - stačí napsat omluven. Alespoň se tak dřív dělalo a nebyl to problém. Vždyť jsou děti i na vozíčku a pod., a taky necvičí a syn má jen trochu jinou diagnózu.
První co je abyste mu ve spolupráci se školou řekli, jak bude hodnocen aby se zbavil strachu. A druhé abyste s ním začali cvičit soukromně aby získal důvěru sám v sebe a následně i před kamarády.
Já bych ho tipl jako na typ dítěte které se dobře učí, ale pohyb mu moc nebyl nadělen a proto se bojí posměchu kamarádů (podobného spolužáka jsem měl na střední a na ZŠ se taky našli). Zas bych vsadil na práci s kolektivem. V některých vyspělejších kulturách od dětství jsou lidi vychováváni aby toho slabšího povzbudili místo pohanili.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2417
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.