Dobrý den, můj dotaz se týká vztahu mezi s.r.o a občanským sdružením se stejným názvem.

Pokud existuje s.r.o (vznikla dříve) a později byla u min. vnitra registrována o.p.s., je možné se domáhat, aby si o.p.s změnila svůj název? Konkrétně se jedná o obchod se sportovním zbožím a sportovní klub. Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
standa

Na to lze rychle odpovědět citací ustanovení § 6/4 zákona o sdružování občanů (viz zdroj)

§ 6/4
Název sdružení se musí lišit od názvu právnické osoby, která již vyvíjí činnost na území České republiky.

Nápravy se můžete domáhat buď přímo u statutárních zástupců občanského sdružení nebo upozorněním na ministerstvo vnitra, která registruje stanovy občanských sdružení.

Zdroj: http://www.prav­nik.cz/uplna-zneni/uz-86.html

Další odpovědi
Jambalaya

No, můžete to zkusit jedině soudně, dobrovolně to asi nepůjde 🙂