Ladislava197

Dobrý den moje známá má bláznivou dceru,která je každý 2 týden na psychiatri ale má male ditě a o to se stara ona

Dobrý den mám známou,která má dceru a ta se kazdou chvilku ocitne na psychiatrii a o svou maloudceru se nestará a nejeví o ní zájem a hlídá jí ta má známá jako babička,a chtela by vědět zda by ji mohla vnučka být svěřena do péče,otec malé holčičky je cizinec,který neumí česky,děkuji
Doplňuji:
Dobrý den má známá má bláznivou dceru,která je každý 2 týden v Bohnicích,nejméně na dva týdny,ale má maličkou 9měsíční holčičku o kterou se stará právě ta známá ta malá je její vnučka a chtěli bychom vědět podmínky pro to aby si mohla malou vnučku vzít do péče,má jí neustále u sebe od 4 měsícu,většinou jí má 3 týdny v měsíci ta dcera ani o malou nejeví moc velký zájem,děkuji

Odpovědi
anonym

Zajděte na péči o dítě na sociální správu ve Vašem místě bydliště. Bude dobré informovat úředníky o situaci a požádat o svěření vnučky do péče babičky. Kdyby měla k dispozici nějaké lékařské zprávy o zdravotním stavu své dcery, bylo by to snadnější. S převcedením opatrovnické púéče na babičku by být problém neměl. Ten spíš může nastat ze strany otce, kdyby se náhodou chtěl o své dítě začít starat sám.
Bylo by dobré, kdybyste svou známou doprovodila. Určitě to pro ni nebude lehké.