pardal

Dobrý den, mohu požadovat po zaměstnanaveli praxi na elektrikáře ikdyž mám ve smlouvě uvedeno že sem dělník?

má práce spočívá v tom že zapojuji a komplatuji rozvaděče a čidla samozřemě bez napětí.

Odpovědi
ivzez

Co si mám představit za obratem
„požadovat praxi na elektrikáře“?

Povinnou náležitostí pracovní smlouvy je druh práce.
Zaměstnavatel je povinen Vám přidělovat sjednaný druh práce.
Jiný druh práce můžete odmítnout.

Mapel

Nežáleží co máte ve smlouvě, ale co vykonáváte. Pravděpodobně se vám jedná o zápočet praxe na vyhlášku 50. Pokud máte vzdělání elektro, tak určitě ano. V opačném případě je vám to na nic.

Pro ivzez a mojitek. Je to zákonná povinnost pro složení příslušného oprávnění.

mojitek

taky to nějak nechápu :D