Anneliss

Dobrý den, mohou být trojčata např. dvě dívky a chlapec nebo musí být stejného pohlaví? Děkuji

Nejlepší odpověď
marci1

Mohou být různého pohlaví.
Trojčátka mohou být jednovaječná, ta vzniknou tehdy, dojde – li k oplození jednoho vajíčka jednou spermií. Toto vajíčko se krátce po oplození začne rýhovat a dělit tak, že místo jednoho miminka vzniknou hned tři. Jednovaječná trojčata jsou stejného pohlaví, jsou si velmi podobná a mají shodnou genetickou výbavu
Trojčátka mohou být trojvaječná, ta se vyvíjejí ze tří vajíček, která byla oplozena třemi spermiemi. Tato trojčata mohou být mixem holčiček a kluků a mají odlišnou genetickou výbavu.
Trojčátka mohou být i »nakombinovaná« tak, že dva plody jsou jednovaječné, tedy dvě miminka se vyvíjejí z jednoho vajíčka oplozeného jednou spermií – jde vlastně o jednovaječná dvojčata a k tomu je další plod, který vzniknul oplozením druhého vajíčka druhou spermií. Genetická výbava jednovaječných plodů je shodná, třetí plod má genetickou výbavu odlišnou.

Další odpovědi
arygnoc

môžu byť i rôzneho pohlavia.

JanaViki

Můžou být dvě holky, jeden kluk

  • dva kluci, jedna holčina
  • tři holky
  • tři klucí :)

badisko

Ja bych rekl ze mohou… cti zde .. http://www.no­vinky.cz/zena/de­ti/289250-holky-nebo-kluci-v-pocatku-je-to-jedno.html

hippeace

ano v případě dvojvaječných ano
ale jednovaječná trojčata jsou vždy stejného pohlaví jelikož jsou všechna spojením jedné spermie a jednoho vajíčka