tornadolou

Dobrý den měla bych otázku ohledně smlouvy, který se týká zprostředkování brigády..

Jedná se o zprostředkování brigády na švýcarských farmách, výdaje na zprostředkování jsou 5000Kč. Dnes jsem obdržela smlouvu od zprostředkovatele a mám ji vyplněnou a podepsanou odeslat zpět, ale není z jeho strany podepsána, může být v tomto směru nějaký zádrhel?
Doplňuji:
Omlouvám se jedná se o závaznou přihlášku, kde se zavazuji k uhrazení poplatku 5000 Kč a jsou tu vypsané body k čemu se zavazuje zprostředkovatel a k čemu se zavazuje účastník. Poplatek zahrnuje dopravu, vyřízeni pojištění a víza. Nevím jestli to na tom něco mění.

Nejlepší odpověď
zzzzz

No je mi to divné, pokud se nejedná pouze o návrh smlouvy, tak by to podepsat měl. Vy se na něčem smluvně dohodnete a vy o tom nebudete mít žádný doklad a on jo. Pokud se jedná o solidní agenturu, tak by vám měla dát smlouvu podepsanou a s razítkem.Hlavně si ji pořádně přečtěte, než ji podepíšete.

Další odpovědi
Michal Kole

hlavně je nezákonné chtít poplatek za zprostředkování.

Drap

Osobně bych neriskoval. Otázkou je zda opravdu brigádu zajistí a nebo chce jen tvoje peníze. Pokud chce peníze u takovýchto akcí někdo předem, byl bych velni opatrný, nebo spíše bych to hned zavrhl.

tom004

Nevyplňuj,nepo­depisuj a hlavně neposílej peníze. Slušně to zavání podvodem. Smlouva by měla být podepsaná případným zaměstnavatelem a ten platí provizi zprostředkova­teli,nebo ji dodatečně zaplatíš sama.
Doplňuji:
Pro mne by se nic neměnilo. Přece se k něčemu nezavážu a nebudu platit jenom na základě nepodepsaného kusu papíru. Těch Ti mohu poslat kolik chceš. Tady neplatí důvěřuj,ale tvrdě prověřuj a potom teprve konej.

mojitek

Nikam nic neposílejte,je to podvod jak vyšitej.Agentury žijí z peněz které jim platí ZAMĚSTNAVATEL-nikoliv zaměstnanec.A když už ,tak peníze od uchazeče až po ,ne před brigádou.Tak si to dobře rozmyslete než někomu nalítnete,takových podvodníků je tu spousta..