kolami00

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně podmínečného propuštění:

Můj přítel byl odsouzen k 16-ti měsícům odnětí svobody. Již 9 měsíců má za sebou a hodlá podat žádost o PP. Proto bych se chtěla zeptat, jaké má šance na propuštění? Má několik pochval, pracuje a žádný kázeňský přestupek neměl. Jenže v minulosti (před 4 lety) již byl trestaný, ale trest si odseděl celý. Je snad možné, aby soud přihlížel i k minulosti, kterou už si odpykal? Bylo by to určitě nespravedlivé.. Proto se ptám, jaké má šance?? (a prosím ty,kteří rádi rýpou do lidí, aby si své drzé a neslušné poznámky ohledně lidí, kteří jsou ve výkonu t., ponechali !!! Já tu žádám o radu a ne o poučování, jak se kdo má chovat. Ve vězení může konec konců skončit kdokoliv z nás a ani nebude vědět jak! ) Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
arygnoc

nemáte pravdu, kdokoli nemůže ve vězení skončit.
A nemůže se stát, že by nevěděl proč.
A dokonce 2×?

Hm, to jsou mi náhody.

Další odpovědi
anonym

Kolami, asi se pohybujete v jiné společnosti, takže aniž bych vás chtěl poučovat, musím se ohradit, že nás řadíte do vašich kruhů – v duchu -iv- a arygnoca.
Kromě toho jste za 9 měsíců položila pouze 3 monotématické otázky týkajícího se stejných problémů.
Už minule vám pár ochotných duší radilo o právní poradně a advokátovi ex offo.
Nejspíš jste to ignorovala, když jste tu znova. Když umíte s internetem a máte takovou snahu, určitě snadno zvládnete si najít stránky se zněním zákonů, kde byste se dozvěděla, že o PP lze požádat po odpykání alespoň poloviny trestu. Ovšem o dalším, jak už uvedla -iv-, rozhoduje soud a pochopitelně přihlíží ke všem souvislostem a především, zda trest splnil svúj výchovný účinek. I pokud by to nyní soud zamítl, lze požádat opětovně později, např. po uplynutí 3/4 trestu.
A jinak my jsme tu úplně normální komunita (dalo by se říci řádných občanú a daňových poplatníků), takže bychom se mohli ocitnout tak maximálně u přestupkové komise, při placení pokuty apod. I při nedbalostní autonehodě bychom při čistém trestním rejstříku měli šanci max. na podmíněný trest.
A zmiňovat se o tom, že by se každý měl chovat zodpovědně, je podle vašich slov, asi marné.
Také vám už minule odpověděli na logo POMÁHAT A CHRÁNIT, koho a před kým.

anonym

Kolami , i kdyz nekdo spacha uplne stejny cin , kazdy soudce odsoudi jinak. Zalezi na mnoha okolnostech. A to same je i podle me pri zadostech o propusteni. A urcite bude mit na to vliv i to , ze uz jednou " sedel ". Tomu se rika recidiva. Uz je tu to riziko , ze se z prvniho trestu nepoucil a je tedy pravdepodobnost , ze trestne ciny bude pachat dal. I kdyz byl odsouzeny pred 4 lety , ale nepisete jak dlouho byl ve vezeni. To muze mit take vliv. Kolik let si odsedel , jak dlouho byl na svobode ( po jake dlouhe dobe dalsi cin spachal ). Kdyz byl pred 4 lety odsouzeny a ted uz je ve vezeni zase 9 mesicu , mezitim probehl trestny cin a musel byt odsouzeny… moc sanci na predcasne propusteni nedavam.
P.S. Dovolte mi jen moji minipoznamku k tomu , ze kazdy z nas muze skoncit ve vezeni , ani nevi jak. Ja tam tedy urcite neskoncim , ze bych nevedela jak. I kdyz ( nedejboze ) zpusobim autonehodu , pri ktere zranim cloveka , budu vzdy vedet jak se to stalo , jakou chybu jsem udelala. -iv-

baghira

Samozřejmě že JE spravedlivé, když soudce zhodnotí CELOU minulost trestaného, a především to, jak se z minulých trestů poučil.