Avatar uživatele
kolami00

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně podmínečného propuštění:

Můj přítel byl odsouzen k 16-ti měsícům odnětí svobody. Již 9 měsíců má za sebou a hodlá podat žádost o PP. Proto bych se chtěla zeptat, jaké má šance na propuštění? Má několik pochval, pracuje a žádný kázeňský přestupek neměl. Jenže v minulosti (před 4 lety) již byl trestaný, ale trest si odseděl celý. Je snad možné, aby soud přihlížel i k minulosti, kterou už si odpykal? Bylo by to určitě nespravedlivé.. Proto se ptám, jaké má šance?? (a prosím ty,kteří rádi rýpou do lidí, aby si své drzé a neslušné poznámky ohledně lidí, kteří jsou ve výkonu t., ponechali !!! Já tu žádám o radu a ne o poučování, jak se kdo má chovat. Ve vězení může konec konců skončit kdokoliv z nás a ani nebude vědět jak! ) Děkuji za odpovědi

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? GM před 4659 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

nemáte pravdu, kdokoli nemůže ve vězení skončit.
A nemůže se stát, že by nevěděl proč.
A dokonce 2×?

Hm, to jsou mi náhody.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Kolami, asi se pohybujete v jiné společnosti, takže aniž bych vás chtěl poučovat, musím se ohradit, že nás řadíte do vašich kruhů – v duchu -iv- a arygnoca.
Kromě toho jste za 9 měsíců položila pouze 3 monotématické otázky týkajícího se stejných problémů.
Už minule vám pár ochotných duší radilo o právní poradně a advokátovi ex offo.
Nejspíš jste to ignorovala, když jste tu znova. Když umíte s internetem a máte takovou snahu, určitě snadno zvládnete si najít stránky se zněním zákonů, kde byste se dozvěděla, že o PP lze požádat po odpykání alespoň poloviny trestu. Ovšem o dalším, jak už uvedla -iv-, rozhoduje soud a pochopitelně přihlíží ke všem souvislostem a především, zda trest splnil svúj výchovný účinek. I pokud by to nyní soud zamítl, lze požádat opětovně později, např. po uplynutí 3/4 trestu.
A jinak my jsme tu úplně normální komunita (dalo by se říci řádných občanú a daňových poplatníků), takže bychom se mohli ocitnout tak maximálně u přestupkové komise, při placení pokuty apod. I při nedbalostní autonehodě bychom při čistém trestním rejstříku měli šanci max. na podmíněný trest.
A zmiňovat se o tom, že by se každý měl chovat zodpovědně, je podle vašich slov, asi marné.
Také vám už minule odpověděli na logo POMÁHAT A CHRÁNIT, koho a před kým.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Kolami , i kdyz nekdo spacha uplne stejny cin , kazdy soudce odsoudi jinak. Zalezi na mnoha okolnostech. A to same je i podle me pri zadostech o propusteni. A urcite bude mit na to vliv i to , ze uz jednou " sedel ". Tomu se rika recidiva. Uz je tu to riziko , ze se z prvniho trestu nepoucil a je tedy pravdepodobnost , ze trestne ciny bude pachat dal. I kdyz byl odsouzeny pred 4 lety , ale nepisete jak dlouho byl ve vezeni. To muze mit take vliv. Kolik let si odsedel , jak dlouho byl na svobode ( po jake dlouhe dobe dalsi cin spachal ). Kdyz byl pred 4 lety odsouzeny a ted uz je ve vezeni zase 9 mesicu , mezitim probehl trestny cin a musel byt odsouzeny… moc sanci na predcasne propusteni nedavam.
P.S. Dovolte mi jen moji minipoznamku k tomu , ze kazdy z nas muze skoncit ve vezeni , ani nevi jak. Ja tam tedy urcite neskoncim , ze bych nevedela jak. I kdyz ( nedejboze ) zpusobim autonehodu , pri ktere zranim cloveka , budu vzdy vedet jak se to stalo , jakou chybu jsem udelala. -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Samozřejmě že JE spravedlivé, když soudce zhodnotí CELOU minulost trestaného, a především to, jak se z minulých trestů poučil.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek