ocasu

Zajímá ně, zda se propláci cesta na rehabilitaci po pracovním úrazu a zda potřebuji doložit jizdenky?

dobry den mel jsem pracovni uraz ,zajimalo by me jestli se proplaci cesta na rehabilitaci . potrebuji jizdenky nebo staci potvrzeni z rehabilitace? a kdo tyhle vydaje proplaci?

dobry den mel jsem pracovni uraz ,zajimalo by me jestli se proplaci cesta na rehabilitaci . potrebuji jizdenky?

Nejlepší odpověď
Mirdas

Zda jste si úraz nezavinili sami můžete si nárokovat veškeré odškodné způsobené tímto úrazem, tedy i to na co de tážete.

Další odpovědi
ivzez

Ano, v rámci odškodnění pracovního úrazu máte nárok i na úhradu účelně vynaložených nákladů v souvislosti s léčbou následků pracovního úrazu.
Vynaložené náklady samozřejmě musíte doložit.
__________

Odškodnění pracovního úrazu je plněním pojišťovny zaměstnavatele
z povinného úrazového pojištění zaměstnavatelů.

Pojišťovna neplní hned po skončení pracovní neschopnosti, ale až
po skončení léčby (ale až po případných rehabilitacích, lázních ap.)

Potřebné formuláře by Vám měl dát zaměstnavatel, nebo si je v případě, že je zaměstnavatel pojištěn u pojišťovny Kooperativa, můžete stáhnout z webu pojišťovny: http://www.ko­op.cz/reseni-skod/jak-spravne-resit-skodu/zakonne-pojisteni-zamestnavatele/ [formuláře najdete dole na konci stránky – rozklikněte odkaz „dokumenty“].

Pozor, pro pojišťovnu je partnerem k jednání plátce pojistného – zaměstnavatel.

Svůj nárok musíte uplatnit prostřednictvím zaměstnavatele, a to i po případném skončení zaměstnání, v němž se úraz stal (zaměstnavatel za následky pracovního
úrazu odpovídá i do budoucna).

anonym

Jo hochu, bejvávalo! Dnes ani floka! Aspoň u nás na Vysočině.